Foo Fighters Yeni Single “Rescued” ile Geri Döndü ve Gelecek Albümü “But Here We Are”ı Duyurdu

Foo Fighters yeni single’ı “Rescued” ve sürpriz yeni albümü “But Here We Are” ile geri döndü.

Geçtiğimiz haftalarda internette müzik parçalarıyla tadımlık bölümler sunan Dave Grohl ve arkadaşları, davulcu Taylor Hawkins’in geçen yılki vefatından bu yana ilk yeni müziklerini paylaştılar.

İlk albümleri ve ‘The Color And The Shape’ döneminin duygusal rock seslerinden yararlanan yeni şarkı ‘Rescued’, grubun açıklamasıyla, “hiddet ve kederden huzur ve kabullenmeye ve aradaki sayısız nokta” temalarını sözlü olarak sunuyor.

Uzun süredir birlikte çalıştıkları Greg Kurstin ve grubun yapımcılığını üstlendiği 11. albüm ‘But Here We Are’, grubun yeni hayatının ilk bölümü ve son dönemde katlandığı her şeye acımasızca dürüst ve duygusal açıdan ham bir tepki ile müziğin, dostluğun ve ailenin iyileştirici güçlerinin bir kanıtı olarak tanımlanıyor.

Albümde kimin davul çaldığı veya grubun yaklaşan tur tarihleri için davul setinin arkasında kimin olacağı açıklanmadı ancak Pearl Jam’den Matt Cameron kısa süre önce gruba katılacağına dair söylentileri yalanladı.

Davulcu Taylor Hawkins, Mart 2022’de Kolombiya’nın Bogota kentinde grup Güney Amerika turnesindeyken yaşamını yitirdi. 50 yaşındaydı.

Foo Fighters “But Here We Are” şarkı listesi:

‘Rescued’

‘Under You’

‘Hearing Voices’

‘But Here We Are’

‘The Glass’

‘Nothing At All’

‘Show Me How’

‘Beyond Me’

‘The Teacher’

‘Rest’

Fotoğraf: Danny Clinch

What's your reaction?

tr_TRTurkish