Flying V Gitar Belgeseli Geliyor

Heavy metal ve rock tarihindeki en ikonik gitar modellerinden biri olan Flying V, 11 Eylül’de DVD’de yayımlanacak “Flying V” isimli yeni bir belgesele konu olacak.

Yönetmenliğini Peter Hansen’in, yapımcılığını da Hansen ve Michael Denner yaptığı 67 dakikalık belgesel, Metallica, Judas Priest, Slayer, Megadeth, Judas Priest, Mercyful Fate, Accept, Scorpions, Michael Schencker Group üyeleri ile yıllar içinde Flying V’yi popüler hale getiren çoğu önemli metal emekçisiyle yapılan röportajları içeriyor.

1958’de Gibson tarafından piyasaya sürülen gitar, 80’lerin thrash metalinin temelini oluşturdu. Zaman içinde, Slayer’dan Kerry King, Megadeth’den Dave Mustaine ve Metallica’dan James Hetfield’ın yanı sıra Michael Schenker, Michael Denner, Hank Shermann, Wolf Hoffmann, K.K. Downing, Mathias Jabs, ve Richie Faulkner bu modelle özdeşleşen isimler olarak öne çıkıyordu.

Oysa Flying V, heavy metalin temelini oluşturmadan önce gitar dünyasında bir tuhaflık olarak karşılanmıştı. İlk yıllarındaise T.Rex’ten Dave Davies ve Marc Bolan’a birçok rock and roll müzisyeni Flying V tercih ediyordu.

Aşağıda, “Inside Metal” serisinin bir parçası olarak yayımlanacak belgeselin fragmanı ve afişine göz atabilirsiniz.

What's your reaction?

tr_TRTurkish