Fakala’nın “Karanlık Sancıyı Aydınlatıyor” Albümü Yayında

Kendini bir hikâye anlatıcısı olarak tanımlayan Fakala’nın “Karanlık Sancıyı Aydınlatıyor” isimli albümü dinleyiciyle buluştu.

Geçen mayıs ayı sonunda albümden çıkan ilk kayıt “En Güzel İlhamlar”ın paylaşılıp, şarkının Spotify “Fresh Finds Türkiye” listesine birinci sıradan girmesinin ardından albüm, 28 Haziran itibarıyla tüm dijital platformlarda yerini aldı.

Fakala albümü, “Müzikal bir zevk değil, dramatik bir aktarım amaçlayan, müziğin kalıplaşmış dinleme alışkanlıklarının dışında bir albüm” ifadesiyle tanımlıyor ve şöyle diyor:

“Gece olduğunda bütün doğamız değişir / Sokaklar, insanlar, hayvanlar, kurallar, duygular… / Gece olduğunda etraf kararır ancak sancılarım aydınlanır / Karanlık Sancıyı Aydınlatıyor!”

Esasen Fakala 2017’de amatör olarak arkadaş çevresine müzik paylaşmaya başlıyor. 2022’de ise “Denge” adlı şarkısı ile dijital müzik platformlarına ilk defa giriş yapıyor. Böylece hikâye anlatıcı tarafını güçlü bir şekilde göstermeye başlıyor. Yine 2022 yılında müziği öğrenme sürecini ve bir ergenin kafasını karıştıran sorunları aktaran “Enteresantel” adında bir albüm çıkarıyor.

Fakala, 2017’de amatör olarak arkadaş çevresine müzik paylaşan birisiydi. 2022’de “Denge” adlı eseri ile dijital müzik platformlarına ilk defa giriş yaptı. Bu eser Fakala’nın hikâye anlatıcı tarafını güçlü bir şekilde göstermektedir. 2022 yılında müziği öğrenme sürecini ve bir ergenin kafasını karıştıran sorunları aktaran “Enteresantel” adında bir albüm ile dinleyiciyi selamlıyor.

Aynı yıl yayımladığı “Yanımda Ol” ve “AMA BEN SİKTİR ETMEK İSTEMİYORUMM!!” adlı iki single ile dikkat çektikten sonra 2023 yılında “Hayat Boktan” adında bir single paylaşıyor. 2024 yılında “Tinnitus” ve “Gözlerini Kapat ve Sus” adında iki single çıkarıyor ve hatta “Tinnitus” iki ay içerisinde Spotify’da 20.000’den fazla dinlenmeye ulaşıyor.

Şimdi ise yedi şarkının yer aldığı yeni Fakala albümü “Karanlık Sancıyı Aydınlatıyor”, tüm dijital müzik platformlarında dinleyiciyi bekliyor.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

What's your reaction?

tr_TRTurkish