Eskiz‘den Hakkını Veren Veda: Muhteşem Son Albüm “Ateşle Beni”

Deniz Ağan, Uygar Çetiner ve Can Tunaboylu’dan oluşan İstanbul merkezli, enerjik ve patlayıcı sahne performanslarıyla tanınan rock’n’roll grubu Eskiz’in yeni (ve ne yazık ki son) albümü “Ateşle Beni”, Tamar Records ve GRGDN Müzik iş birliğiyle şimdi tüm dijital platformlarda.

Albümde, Eskiz’in 2022 yaz ve sonbahar başlangıcında yayımladığı teklilerin yanı sıra altı parça daha mevcut ve her biri grubun müzikal ufkunun farklı yönlerinden esintiler barındırıyor.

Albümün konuk listesinde birçok parçada geri vokal ve çeşitli enstrümanlarda gördüğümüz Batınhan Altın ve Yasemin Özler’e ek olarak Ati Yıldıztozu, Lale Kardeş ve Tarkan Mertoğlu da albümde katkısı olanlar arasında. Albümün prodüksiyonu ise Ozan Çanak’a ait.

“Ateşle Beni”, oldukça üzülerek belirtmek durumunda kalsak da grubun aynı zamanda son yayımlanan işi olma özelliğini taşıyor.

Ekip, 15 senelik birlikteliğini sonlandırdığını albüm çıkışından 10 gün önce bir Instagram paylaşımıyla duyurdu. Geleceğin neler getireceğini bilmemekle beraber, Eskiz’in 2023’ün bahar aylarında dinleyicilerine veda etmek ve gecikmiş albüm kutlamasını gerçekleştirebilmek için bir geceliğine bir araya geleceğini duyurmak isteriz.

 “Ateşle Beni”, Tamar Records ve GRGDN Müzik iş birliğiyle şimdi tüm dijital platformlarda.

What's your reaction?

tr_TRTurkish