Ercüneyt Özdemir’in Yeni Şarkısı “Yüz Bin Derviş” Yayında

Ercüneyt Özdemir yeni şarkısı “Yüz Bin Derviş” ile huzurlarınızda.

Doksanlı yılların ortalarıyla birlikte dönemin çok renkli ve verimli müzik atmosferine katkı sunanlardan biri de Ankara merkezli Metropolis grubuydu. Grubu takip eden ve sahne performansına aşina olanların da hem fikir olacağı üzere birçoğumuzu sesiyle başka alemlere taşıyan Ercüneyt Özdemir, memleket rock sahnesinin en müstesna seslerinden biri olarak gönül tahtımıza kuruluyordu.

İlerleyen yıllarda solo projelerine devam eden Ercüneyt, 2008’de yayımlanan “E8” isimli albümü, imza attığı film müzikleri ve hem bestecilik hem de şarkıcılık hünerleriyle müzik dağarcığımıza iz bırakmayı sürdürüyor.

Pandemi sürecinde de arasının hiç de fena olmadığı ilham perisiyle mesaisini öyle ya da böyle sürdürmüş olmalı ki Ercüneyt Özdemir’in yeni şarkısı “Yüz Bin Derviş” dinleyiciyle buluştu.

“Yaralarımın üstü kapansa da / İçten içe hep sızlıyor” diyor Ercüneyt ve devam ediyor “Yüz bin dervişin hırkasını / Denedim de üstüme olmuyor”

Geçen onca zamanın film şeridi gibi gözlerimizin önünden geçmesini sağlayarak derinlerine çeken şarkı dinleyiciyi, içsel bir yolculuğa çıkartıp, nefis bir doğa yürüyüşüne ortak ederken tam da ihtiyacımız olan nefes alma alanını sağlıyor.

Söz, müzik ve düzenlemesinin Ercüneyt Özdemir’e ait olan ve Arpej Yapım etiketiyle yayımlanan şarkının, Ramazan Yıldırım ve Onurcan Abacıoğlu yönetmenliğindeki klibi hemen burada.

tr_TRTurkish