Elektronik müzik alanında son yılların en heyecan verici buluşması Borusan Müzik Evi’nde gerçekleşecek. Morton Subotnick, Alec Empire ve Lillevan 10 Mart’ta Borusan Müzik Evi’nde buluşuyor.

Elektronik müziğin evriminde önemli role sahip Amerikalı besteci ve müzisyen Morton Subotnick’in Silver Apples of the Moon albümünün yayımlanışının 50. yılı Borusan Müzik Evi’nde düzenlenecek özel bir konserle kutlanacak. Kod Müzik işbirliğiyle düzenlenen Nova Muzak serisinin 25. konserine konu olan Silver Apples of the Moon albümü, uzun bir kompozisyonun basıldığı ilk çalışma olmasının yanı sıra, bir modern-klasik olarak kayıt tarihinin en önemli 300 albümü arasında yer alıyor.

10 Mart Cumartesi akşamı gerçekleşecek konserde hayatını klavyenin çıkarabileceği “öteki” seslere adayan ve aynı zamanda interaktif bilgisayar müziğinin mucidi sayılan Morton Subotnicksahneyi, Alec Empire ile paylaşacak. Bugün uluslararası düzeydeki hacker’lara ilham verdiği bilinen Alec Empire, internet çağının protesto ve öfke yüklü müziğinin yaratıcıları arasında yer alıyor.Silver Apples of the Moon ile birkaç başka kompozisyonun (Sidewinder, Until Spring, Cloudless Sulphur ve Crowds and Power) yeni yorumlarının dinleyiciyle paylaşılacağı konserin görsel şovu ise ses ve görüntüyü birleştiren sanatıyla dikkat çeken Rechenzentrum’un kurucu elemanı Lillevan tarafından gerçekleştirilecek.

Konserin biletleri Biletix ve konser günü Borusan Müzik Evi gişesinden temin edilebilir.

Ayrıntılı bilgi için: www.borusansanat.com

PROGRAM

NOVA MUZAK #25
MORTON SUBOTNICK’S 50TH
 ANNIVERSARY OF SILVER APPLES OF THE MOON FEAT. MORTON SUBOTNICK, ALEC EMPIRE & LILLEVAN

10 MART 2018 CMT 20.30 Borusan Müzik Evi

20.30 Kapı Açılışı
21.00 Konser