Duran Duran Yeni Şarkı “Black Moonlight”ta Andy Taylor ve Nile Rodgers ile Güçlerini Birleştirdi

Duran Duran, 27 Ekim’de dinleyiciyle buluşacak, Cadılar Bayramı temalı albümleri “Danse Macabre”den bir başka tekinsiz şarkı “Black Moonlight” ile dinleyiciyi dans ettirmek istiyor.

“Black Moonlight” grubun, çoğunlukla coverlardan oluşan albümleri “Danse Macabre” için hazırladıkları üç orijinal parçadan ikincisi. Şarkı, grubun uzun süredir arkadaşı ve sık sık birlikte çalıştığı Nile Rodgers ile yeniden bir araya gelmelerini sağlıyor. Chic grubunun kurucu ortağı olan Rodgers daha önce Duran Duran’ın 1986 tarihli LP’si ‘Notorious’un yapımcılığını üstlenmişti. Parça, albümle aynı adı taşıyan ilk single’ı sonrası ulaşıyor kulaklarımıza.

Nile Rogers doğanın bir gücü. Bir odaya girdiğimizde çalmaya başlıyoruz ve sihir gerçekleşiyor,” diyor Duran Duran klavyecisi Nick Rhodes yaptığı açıklamada. “Nile her zaman CHIC’in ilk grubu, Duran Duran’ın ise ikinci grubu olduğunu söyler. Tematik olarak ben şahsen ayı güneşe tercih ederim. Simon da bu fikri aldı ve uyguladı.”

Simon Le Bon şunları ekledi: “‘Black Moonlight’ klasik bir Duran Duran-Nile Rodgers iş birliği. Nile stüdyoda gitarını çalmaya başladığında, riff’iyle herkese gerçekten ilham verdi ve şarkı adeta kendi kendini yazdı.”

Duran Duran’ın eski gitaristi Andy Taylor da parçada yer alıyor. Kısa bir süre önce Duran Duran’dan ayrılma nedeninin “yaratıcı” nedenlerden kaynaklandığını ve “kişisel olmadığını” açıklamıştı. 1980 ve 2006 yılları arasında Duran Duran ile birlikte çalan Taylor, gördüğü prostat kanseri tedavisi ile ilgili ağustos ayında, “hayatımı beş yıl uzatan” yenilikçi bir kanser ilacı ile tedavi edildiğini belirtmişti.

Aynı zamanda Taylor bu ayın başlarında 30 yılı aşkın bir süredir yayımladığı ilk solo albümü “Man’s a Wolf to Man”i paylaştı.

Albümde “Danse Macabre” ve “Black Moonlight “ın yanı sıra Billie Eilish’in “Bury a Friend”, Talking Heads’in “Psycho Killer” ve Siouxsie and the Banshees’in “Spellbound” coverları da yer alıyor.

What's your reaction?

tr_TRTurkish