Duran Duran Gitaristi Andy Taylor’ın Yeni Solo Albümü “Man’s a Wolf to Man” Yayında

Duran Duran gitaristi Andy Taylor 30 yılı aşkın bir sürenin ardından gelen ilk solo albümü “Man’s a Wolf to Man”i paylaştı.

Taylor albümü bir açıklamasında kaosun başlangıcı olarak belirttiği, 2016 ya da 2017’de yazmaya başladı. Nihayetinde COVID-19 nedeniyle ertelenen albüm, siyasi huzursuzluk ve küresel bir salgını ele almanın yanı sıra, sanatçının o dönemde ölümcül olduğunu öğrendiği prostat kanserinden de etkilendi.

Taylor, “İnsan İnsana Kurttur” sözünün şimdi oldukça uygun olduğunu söylüyor. “Orada yaşamış, orada çocuk sahibi olmuş, orada harika bir kariyer yapmış biri olarak Amerika’yı çok iyi tanıyorum. Ve çöküşü ve bunun aşırılıklarını izlediğinizde, insanların ne kadar çabuk azılı düşmanlar haline geldiğini görüyorsunuz.”

Sanatçı sözlerini şöyle sürdürüyor: “[Bu] insanın kendisinin en büyük düşmanı olduğu ve diğer insan düşmanına karşı bir kurt sürüsü gibi davranacağı ile ilgili. Yazmaya başladığımda gördüğümüz şey ödeşmekle ilgiliydi – ödeşmeye çalışırken neden bu kadar sinirleniyorsunuz? İnsanlar neden öfkelenir? Neden kendileri daha iyisini yapmıyor? İnsani olan, önemli olan veya önemli olan bir şey hakkında, anın içinde olan kayıtlar yapmaya geri dönüyordum.”

Albüm, Taylor’ın 1990 tarihli “Dangerous”tan bu yana kendi adıyla çıkardığı ilk albüm; o zamandan bu yana Duran Duran, The Power Station, Rod Stewart ve Tina Arena ile albümler yayımladı.

Ağustos ayında Taylor, “hayatımı beş yıl uzatan” yenilikçi bir kanser ilacı ile tedavi edildiğini açıkladı.

Bunun da ötesinde, Duran Duran bu yılın başlarında Taylor’ın grubun yeni albümünde çalacağını açıklamıştı.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Consequence.net

What's your reaction?

tr_TRTurkish