Duran Duran Gelecek Albümden, Japon Grup CHAI’nin Eşlik Ettiği Yeni Şarkısını Paylaştı

80’le müzik sahnesinin efsanevi gruplarından Duran Duran, Japon rock grubu CHAI’nin konuk olarak yer aldığı yeni single’ı “More Joy”u yayınladı.

Şarkı, grubun Tape Modern for EMG etiketiyle 22 Ekim’de dinleyiciyle buluşacak on beşinci stüdyo albümü “Future Past”ta yer alıyor.

Duran Duran klavyecisi Nick Rhodes, yaptığı açıklamasında şarkının başlangıçta Coxon ve DJ/yapımcı Erol Alkan ile aralarında geçen bir jam session’dan doğduğunu açıkladı.

“O kadar sıra dışı bir parçaydı ki, ilk başta uyup uymayacağından emin değildik. Bana her zaman oldukça canlandırıcı bulduğum retro Japon video oyunlarından birini hatırlattı” diyen Rhodes ekliyor, “Hepimiz üzerinde Japon kadın seslerinin kulağa harika geleceği konusunda hemfikirdik ve o zaman Simon, CHAI’ye bizimle iş birliği yapıp yapamayacaklarını sormak için ilham kaynağı oldu.”

Şarkıcı Simon Le Bon ise Nick Rhodes’in şarkı için bazı kadın sesleri önerdiğinde onları tam olarak nerede bulacağını bildiğini söylüyor ve devam ediyor, “CHAI, post-modern, tamamı kızlardan oluşan Japon punk grubu, enerjisi ve saf eğlence anlayışı aslında kulaklarınızı uçurabilir”

Duran Duran, daha önce gelecek albümden “Invisible” isimli çıkış şarkısını paylaşmıştı. Alkan ile birlikte “Future Past”, DJ/yapımcı Erol Alkan, Giorgio Moroder ve Mark Ronson’ın prodüksiyonunu, David Bowie’nin eski piyanisti Mike Garson ve Lykke Li ile iş birliklerini içeriyor.

Kapk grup fotoğrafı: Stephanie Pistel

What's your reaction?

tr_TRTurkish