Bazen insanlar dünyanın kalabalığın uzaklaşmak ve tamamen yeni bir şey yaşamak isterler. Bazıları biraz huzur ve sessizlik, bazıları ise heyecan ve macera arar. Bunların hepsini bir arada istiyorsanız Namibya İskelet Sahili’nde bulabilirsiniz.

Her ne kadar, dünyadaki en tehlikeli yerlerden biri olarak kabul edilse de Shipwreck Lodge’un ziyaretçileri vahşi yaşamı keşfedebilir ve manzaraların keyfini özel bir kabinden güvenle çıkarabilirler.

Namibya’ya gelince, akla gelen ilk şey İskelet Sahili’dir. Dünyanın en ürpertici, güzel ve büyüleyici yerlerinden biridir. Namibya çölünün kusursuz tepeleri Atlantik Okyanusu’nun huzursuz sularıyla buluştuğunda, manzara bir peri masalı yaratır, ancak buna kanmamak gerekir.

İskelet Sahili gezegendeki en vahşi yerlerden biri. 300 kilometrelik kıyı şeridi, hayvan kemikleri ve yıllarca orada yıkılmış olan yüzlerce gemi iskeletiyle kaplıdır. Sadece en dayanıklı olanın hayatta kaldığı bu yerde; sırtlanlar, aslanlar, köpekbalıkları ve diğer avcılar yaşar. Bu nedenle bölgede hiç yerleşim yoktur.

Ancak, zor şartlara rağmen İskelet Sahili turistler için son derece cazip olduğu görülüyor. Sörfçüler iyi bir dalga yakalamayı dört gözle bekliyorlar, maceracılar kumulları keşfetmek istiyorlar ve diğerleri de sessizliğin tadını çıkarmayı hayal ediyor. Shipwreck Lodge da bu taleplere cevap veriyor.

unusualplaces.org