DORO Yaklaşan Albümünden Yeni Single ‘Children Of The Dawn’ı Klibi Eşliğinde Paylaştı

Alman metal kraliçesi Doro Pesch “Children Of The Dawn” adlı yeni bir şarkı yayınladı.

Şarkı, Doro’nun 27 Ekim’de Nuclear Blast aracılığıyla dinleyiciyle buluşacak “Conqueress – Forever Strong And Proud” isimli stüdyo albümünden ulaşıyor kulaklarımıza.

Doro şöyle diyor: “‘Children Of The Dawn’ epik bir marş, güçlü ve heyecan verici! Yeni albümdeki en sevdiğim parçalardan biri ve bu yüzden albümün açılış parçası.”

20 şarkının yer aldığı albüm basın bülteninde “eşsiz şarkıcı ve söz yazarını Miami, New York ve Hamburg’daki stüdyolara geri götüren yoğun bir çalışmanın sonucu” olarak tanımlanıyor. “Albüm Doro’yu yaratıcı gücünün zirvesinde sunuyor.

Geçen haziran ayında Doro, albümünden ilk single olan “Time For Justice”i, yönetmen Mirko Witzki ile birlikte çekilen Mad Max tarzı bir video ile birlikte paylaşmıştı.

Yeni albüm “Conqueress – Forever Strong And Proud”, Doro’nun Almanya’nın Düsseldorf kentindeki Mitsubishi Electric Halle’de vereceği 40. yıldönümü konserinden bir gün önce yayınlanacak.

Doro, Kanada’dan The Metal Voice’a verdiği son röportajda gelecek albümün müzikal yönü hakkında şunları söylemişti: “Oldukça ağır. Oldukça sert. İlk beş şarkı tamamen ağır. Sonra orta tempolu bir marş geliyor. Ama bence oldukça ağır. ‘I Will Prevail’ şarkısı bence en ağırı. Ve açılış şarkısını çok seviyorum. Adı ‘Children Of The Dawn’. Ve sonra bazı düetler var.”

Doro, müzikal idollerinin pek çoğuyla kayıt yapma ve aynı sahneyi paylaşma fırsatı bulmuş olmasıyla ilgili olarak da şunları söylüyor, “Hayatımda çok şanslıydım çünkü en iyilerle, sevdiğim insanlarla çalabildim, performans sergileyebildim ve kayıt yapabildim. Bu inanılmaz bir şey.”

“Living After Midnight” ve “Total Eclipse Of The Heart “ta yer alan Judas Priest şarkıcısı için “Rob Halford büyük bir etkendi” diye eklliyor. “Ronnie James Dio, David Coverdale, Rob Halford, Biff [Byford], Lemmy’yi severdim… Ve büyük bir KISS hayranıydım. Ve herkesle çalışabilirdim. Aman Tanrım. Bu harika.”

Doro bir başka röportajında, hayranlarının yeni albümünde “birçok marş” ve “birçok sıkı metal şarkısı” bekleyebileceğine değiniyor. “Birçok duygusal şarkı. Ve harika bir konuk. Şarkılardan birinde harika bir iş birliği. Sanırım bu benim ikinci ‘All We Are’ şarkım olacak ve insanlar her zaman bunu duymak ve söylemek isteyecek. Hayvanlar için de bir şarkı var, çünkü hayvanları çok seviyorum. Adı ‘Heavenly Creatures’. Ve bu şarkıyla bir şeyler yapmak istiyorum. Bu yüzden bu şarkıyı tüm bu göksel yaratıklara adıyorum.”

“Children Of The Dawn” için Mirko Witzki tarafından yönetilen müzik videosunu aşağıda izleyebilir, albüm şarkı listesi ve kapak görseline göz atabilirsiniz.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

DORO “Conqueress – Forever Strong And Proud” şarkı listesi:

CD 1

01. Children Of The Dawn

02. Fire In The Sky

03. Living After Midnight

04. All For You

05. Lean Mean Rock Machine

06. I Will Prevail

07. Bond Unending

08. Time For Justice

09. Fels In Der Brandung

10. Love Breaks Chains

11. Drive Me Wild

12. Rise

13. Best In Me

14. Heavenly Creatures

15. Total Eclipse Of The Heart

CD 2

16. Warlocks And Witches (Intro) (Bonus Track)

17. Horns Up High (Bonus Track)

18. True Metal Maniacs (Bonus Track)

19. Heart In Pain (Bonus Track)

20. The Four Horsemen (Bonus Track)

Blabbermouth.net

tr_TRTurkish