Megadeth lideri Dave Mustaine geçtiğimiz günlerde bir söyleşide, 2016 tarihli “Dystopia” albümü sonrası olası yeni albüm için şarkı yazma sürecinin ilerleyişi hakkında detaylar paylaştı.

Evde olduğu zamanlar sabah 10’dan akşam 7’ye kadar yeni müzikler üzerinde çalıştığını belirten Mustaine, Dystopia’nın ortak yapımcısı Chris Rakestraw’ın şarkıların ön prodüksiyonuna yardımcı olduğunu söylüyor. Ayrıca, sekiz yeni şarkısı olduğunu ve içlerinden birinin oy birliğiyle herkesin favorisi olduğunu ifade ederken, “ne zaman herkesi heyecanlandıran bir şarkı olsa bir başka iyi albüm yolunda olduğumu biliyorum” sözleriyle süreci özetliyor.

“Bu kez 12 veya 13 parça yapacağız” diye devam eden Mustaine, “kontratım sadece sekiz şarkılık bir  albüm yapmam gerektiğini söylüyor ancak bunu aldatıcı buluyorum” diyerek konuyu başka bir platforma taşıyor.

Plak dinleyerek büyüdüğümde, bir albüm almak ve 45 dakikalık müzikle mutlu olmak çok daha kolaydı. Dijital dünyaya geldiğimizde ise değerler değişti – bir müzikal sunumun daha fazlasına ihtiyacı var. İnsanlar tatmin olmuyor”. diyerek, günümüzün değişen algı yapısını dikkate almak gerekliliğinin altını çiziyor.

Yeni bir Megadeth albümünden söz etmek için henüz çok erken olsa da topluluk, daha önce duyurulduğu gibi 22 Mart’ta, Mustaine tarafından seçilen, gelmiş geçmiş en iyi 35 Megadeth parçasının yer aldığı “Warheads On Foreheads” isimli derleme albümü yayımlamaya hazırlanıyor.

Blabbermouth.net