DAIISTAR İlk Albümü “Good Time” ile Huzurlarınızda

Austin, Texas merkezli noise-pop grubu DAIISTAR’ın ilk albümü “Good Time”, 8 Eylül’de Fuzz Club Records aracılığıyla dinleyiciyle buluştu.

Bundan önce “Star Starter”, “Tracemaker” ve “Repeater” single’larını paylaşan grup, albümün yayınıyla birlikte “Parallel” isimli şarkıyı da klibiyle birlikte paylaştı.

2020 baharında kurulan DAIISTAR, vokal ve gitarda Alex Capistran, davulda Nick Cornetti, basta Misti Hamrick ve tuşlu çalgılarda Derek Strahan’dan oluşuyor.

Gürültü ve melodinin narkotik bir karışımını yaratan grup, ilhamını 80’ler ve 90’ların neo-psychedelic döneminden alıyor ve soundunu, modülasyonlu synthesizer’lar, ağır gitarlar, zıplayan bas hatları ve birbiri içine geçen ince detaylarla geleceğe çekiyor. İlk stüdyo albümleri “Good Time”ın prodüktörlüğünü The Black Angels’tan Alex Maas, mühendisliğini ise White Denim’den James Petralli üstlendi.

Capistran, “Bu şarkılar bizim için bir ışık parıltısıydı,” diyor ve ekliyor: “Pandeminin en yoğun olduğu dönemde bir grup kurmak bazılarına kötü bir zamanlama gibi gelebilir ama bizim için bir anlığına kaçmanın bir yoluydu. İleriye bakacak bir şeyler vardı ve kafamızı gelecekten kaldırmıyorduk. Bu şarkılar bazı karanlık zamanlarda bize rehberlik etti ve umarım sizin için de aynısını yapabilirler. GOOD TIME burada!”

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

What's your reaction?

tr_TRTurkish