Connie Lovatt Yaklaşan Albümü “Coconut Mirror”dan İlk Single “Gull”ı Paylaştı

Daha çok Containe’deki çalışmaları, Versus’tan Fontaine Toups ile projesi ve önceki grubu The Pacific Ocean ile tanınan Connie Lovatt, 27 Eylül’de Enchanté / Chickfactor etiketiyle dinleyiciyle buluşacak ilk solo albümü “Coconut Mirror”ı duyurdu.

Albümden kulaklarımıza ulaşan ilk single ise “Gull”u oldu.

Albümde Lovatt’a rüya gibi bir müzisyen ekibi eşlik ediyor:

James McNew (Yo La Tengo), Jim White (The Dirty Three), Rebecca Cole (Pavement / The Minders), Phoebe Gittins (actress, LOTR), Max Tepper (Spoon), Che Chen (75 Dollar Bill), Lucy LaForge (Lucy & La Mer), Bill Callahan (Smog), James Baluyut (Versus, Plus/Minus) ve Hartley Nandan (Connie’s kid!) albüme katkı sunmuş.

Connie Lovatt St. Thomas’ta büyüdü ve New York ve Los Angeles’ta yaşadı. Daha önce Containe, The Pacific Ocean, Alkaline ve Smog ile müzik yaptı.

Yeni albüm “Coconut Mirror” Lovatt’ın, son on yıl içinde Silver Lake/Los Feliz ve Wellington’da yazdığı boğulmalar, horoz dövüşleri, okyanus, mutluluk, uyuşturucu satıcıları, yoksulluk, kalp ağrısı ve aşk hakkında özenle kurgulanmış şarkılarla dolu bir aile albümü ve kızına bir aşk mektubu/yaşam rehberi.

Albümün kayıt aşaması pandemiden etkileniyor. Zaman, mekân ve COVID nedeniyle, albümde çalan müzisyenler kendi parçalarını kaydedip Connie’ye gönderiyor ve Connie de Joe Wohlmuth ile birlikte çalışarak solo şarkıcı-söz yazarı olarak ilk albümünü müzik dünyasının en parlak cevherlerinden bazılarının çaldığı güzel bir bütün haline getiriyor.

Sevdiğim herkes bu albümde” diyor Connie Lovatt ve ekliyor, “Önemli olan herkes-kadınlar, erkekler, hepsi burada bir yerlerde … Kızıma, doğum yaptıktan sonra da bir şeyler yapabileceğimi göstermek istedim. Akustik gitarla, kızıma benim için önemli olan tüm hikayeleri anlattığım bir kayıt yapmak istedim.”

Connie Lovatt, photo: Gail O’Hara

What's your reaction?

tr_TRTurkish