“Müzede Barış için Müzik” konser serisinin bu sezon gerçekleşecek son konseri ‘Barış için Senfoni’ 31 Mayıs’ta Pera Müzesi’nde düzenlenecek.

23 Nisanda 150 Çocukla Zorlu PSM Ana Tiyatro Sahnesindeydik

Pera Müzesi’nin, Barış İçin Müzik Vakfı iş birliğiyle başlattığı ‘Müzede Barış için Müzik!’ adlı konser serisi sezona veda ediyor.

Evrensel müzik eğitimi alan çocuk ve gençlerin farklı temalardaki konserlerinden oluşan bu etkinlik serisi sanatın her çocuk için erişilebilir olması fikrinden yola çıkıyor. Program, özellikle Vakfın bugüne dek eğittiği 6 bin çocuk arasından yaylı müziğe odaklanan geleceğin müzisyenlerine ağrılık veriyor. Genç sanatçıların barışın sesini müzikle duyurduğu bu konser serisi, her ayın son “Genç Çarşamba”sında düzenleniyor.

Müze’de Barış için Müzik konseri Suna ve İnan Kıraç Vakfı Oryantalist Resim Koleksiyonu’ndan derlenen “Kesişen Dünyalar: Elçiler ve Ressamlar” sergi katında saat 19.30’da düzenlenecek. Konserin biletlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Konserin programında yer alan eserler şöyle:

Wolfgang Amadeus Mozart -Overture from Die Entführung aus dem Serail, Joseph Saint-Georges – Symphony No.2 in D Major, Johann Strauss II – Kaiser-Walzer.

Bir Yorum Yazın