Çiçek Dürbünü’nün Şehirden Kaçış ve Özleme Dair Yeni Şarkısı “Durma” Yayında

Çiçek Dürbünü’nün şehirden kaçış ve özleme dair yeni şarkısı “Durma” dinleyiciyle buluştu.

2020-2021 yılları arasında pandemi koşullarında ve sokağa çıkma yasaklarından arta kalan zamanlarında hazırlığını tamamladıkları “Alem Yitip Gitmeden” isimli üç şarkılık maxi-single çalışmalarını Şubat 2022 tarihinde yayınlayan grup, şimdi yeni şarkısı “Durma” ile dinleyiciyi selamlıyor.

Grup ilk çalışmalarını takiben Ekim 2022 itibariyle kendi soundunun derin izlerini taşıyan ve yaşadığı birtakım olaylar yüzünden bulunduğu şehri terk eden birinin gerçek hikayesini anlattıkları, “şehirden kaçış ve özlem” temalarını işleyen “Durma” isimli yeni single’ı ile ulaşıyor kulaklarımıza.

2020 yılının Eylül ayında bir araya gelen grup, vokalde Arkadaş Can Yıldırım, solo gitarda Berk Ergün, bas gitarda Enis Ahren, davulda Umut Ağrali ve lead gitarda Gökhan Manav’dan oluşan kadrosuyla üretimlerini sürdürüyor.

Genel itibariyle alternatif indie rock müzik çatısı altında tanımladıkları tarzlarını dönem dönem elektronik tınılar, funky ritimler ve post-Britpop esintileriyle bir araya getirerek ortaya çıkardıkları sentez soundu, dinleyeni içine çeken bas gitar ve davul groove ile zenginleştiriyorlar.

tr_TRTurkish