İngiliz yazar Aldous Huxley’nin 1932 yılında yayımlanan “Cesur Yeni Dünya” (Brave New World) adlı eseri diziye uyarlanıyor.

Dizinin pilot bölümünü, “Black Mirror” dizisinin üçüncü sezonunda yer alan “Sun Junipero” ile tanınan Owen Harris yönetecek. Ünlü çizgi roman yazarı Grant Morrison’ın başında olduğu projenin senaryosunu “Crank” serisinin yaratıcılarından Brian Taylor ile “The Killing”, “Strange Angel” gibi dizilerin senaristlerinden David Wiener kaleme alacak.

İlk sezonu on bölümden oluşacak olan dizide Vahşi John rolünü “Han Solo: Bir Star Wars Hikâyesi”nde Han Solo’ya hayat veren Alden Ehrenreich canlandıracak. Lenina Crowne rolünde “Labirent” dizisinden tanınan Jessica Brown Findlay, Bernard Marx rolünde ise “Game of Thrones”tan tanınan Harry Lloyd yer alacak. Vahşi karakterinin annesi Linda’ya ise ünlü oyuncu Demi Moore hayat verecek. Dizide ayrıca Kylie Bunbury, Hannah John-Kamen, Sen Mitsuji, Joseph Morgan ve Nina Sosanya da rol alacak.

Henüz çekimlerine başlanmayan dizinin ne zaman yayımlanacağı belli değil. Daha önce de 1980 ve 1998 yıllarında beyazperdeye uyarlanan eserde, sınıf ayrımının hâkim olduğu bir düzende, teknolojinin insanlar üzerindeki etkisi ele alınıyor. Kitaptaki anlatıya yer yer William Shakespeare’den alıntılar eşlik ediyor.

kültür servisi