Caroline Polachek Gelecek Albümünü Yeni Şarkısı “Welcome to My Island” ile Duyurdu

Caroline Polachek yeni bir single daha paylaşarak gelecek albümünün ismini ve çıkış tarihini açıkladı.

Yeni şarkı “Welcome to My Island”ın paylaşımıyla birlikte duyurusu yapılan “Desire, I Want to Turn Into You” isimli albüm Perpetual Novice aracılığıyla 14 Şubat’ta dinleyiciyle buluşacak.

Bununla birlikte her ikisi de Aidan Zamiri’nin fotoğraflarını içeren albüm ve yeni single kapak görselleri de paylaşıldı.

Alternatif pop sahnesinin sıra dışı temsilcilerinden Polachek bu yılın başlarında, “Billions” ve “Sunset” single’larını yayımladı. Mükemmel 2021 şarkısı “Bunny Is a Rider”ı takip ettiler. Bu üç parça, yeni şarkı “Welcome to My Island” ile birlikte gelecek albüm “Desire, I Want to Turn Into You”da yer alacak.

Ayrıca Polachek geçen ekim ayı başında, Gus Van Sant’ın Kurt Cobain’in hayatının son günlerini dramatize eden 2005 filminin uyarlaması olan Oliver Leith’in Last Days operası için yazdığı bir arya yayımladı. “Non Voglio Mai Veder Il Sole Tramontare” (İtalyanca “Güneşin Battığını Asla Görmek İstemiyorum”) isimli arya Danny L Harle yapımcılığında kaydedildi.

2008’den 2016’ya kadar Telesiyej grubunun bir üyesi olarak üç albüme imza atan ve daha önce Ramona Lisa ve CEP isimleriyle iki albüm yayımlayan Polachek’in kendi adını taşıyan ilk solo albümü “Pang” ise Ekim 2019’da dinleyiciyle buluşmuştu.

Caroline Polachek: Desire, I Want to Turn Into You [Perpetual Novice]
Caroline Polachek: “Welcome to My Island” [Perpetual Novice]

Caroline Polachek, photo by Nedda Afsari

pitchfork.com

tr_TRTurkish