Burak Buyruk’tan Yeni Tekli: “Hayaller”

Burak Buyruk’un ilk albümü “Yalnızlık Abidesi” ve geçen sene gelen teklisi “Korkmuyorum”un ardından yeni teklisi “Hayaller”, Distrokid aracılığıyla tüm dijital platformlarda yayımlandı.

Burak Buyruk 22 yaşındayken yazdığı bu şarkıyı şu şekilde anlamlandırıyor:

Gerçeği unutmak için kurulan hayal bir uyuşturucu, gelecekteki muhtemel bir güzelliğin anda hissedilmesi için kurulan hayal bir uyarıcıdır. Hayallere giden yol gerçeklerin içinden geçer. Hassas bir ruha sahip olan insanlar gerçeklerin içinden geçerken çok yara alırlar. Bu yaralar bir yandan hassas bir ruha sahip olanları gittikçe daha da güzelleştirirken diğer yandan onları yabancılaştırır. Şarkı tüm yaralı dinleyenleri bu yabancılaşmayla yüzleştirerek uyarmayı arzuluyor. Hayallerimiz gelecekteki muhtemel gerçeklerimizse, içine düştüğümüz yabancılaşma nedeniyle biz onlardan ne kadar kaçsak da onlar bizim peşimizi bırakmazlar. Uyaranlar, bırakalım, bizi yakalasınlar. Uyuşturanlardan kaçmaya devam.”

Şarkıya düzenleme, mix, mastering aşamalarının hepsinde Alper Zengintaş imza attı.

Hayallerime esir olmayı bıraktım ve onların efendisi olmaya karar verdim diyenlerin hissedeceğine inandığım pop rock tekli Hayaller artık Spotify, Apple Music, Deezer ve YouTube gibi ortamlardan dinlenebilir.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

What's your reaction?

tr_TRTurkish