Bu hafta sinema salonlarında 8 yeni film vizyona giriyor.

Zama

zama ile ilgili görsel sonucu

Antonio Di Benedetto’nun, Arjantin edebiyatının en iyi eserleri arasında kabul edilen aynı adlı romanından uyarlanan Zama, Lucrecia Martel’in dokuz yıl aradan sonra  yönettiği dördüncü sinema filmi. Paraguay’daki İspanyol kolonisinde görev yapan Don Diego De Zama’nın yaşadıklarının etrafında şekillenen tarihi ve psikolojik bir filmin başrollerinde Daniel Gimenez Cacho ve Lola Duenas yer alıyor.

 Ant-Man ve Wasp

Ant-Man ve Wasp ile ilgili görsel sonucu

Scott Lang (Paul Rudd), Ant-Man olmanın verdiği yükle bir baba olarak sorumluluklarını dengelemeye çalışmaktadır. Ancak Hank Pym (Michael Douglas) ve Hope van Dyne (Evangeline Lilly) acil bir görev için yardımını istediğinde bir ortakla çalışması gerekir. Hope, Wasp olarak Ant-Man’in yanında yer alacaktır.

Peyton Reed’in yönetmenliğini yaptığı filmin oyunculuklarını Paul Rudd, Evangeline Lilly, Michelle Pfeiffer, Judy Greer, Hannah John-Kamen, Walton Goggins, Michael Pena, Michael Douglasve Laurence Fishburne üstleniyor.

Hayat Okulu

hayat okulu jean scandal afiş film ile ilgili görsel sonucu

1920’ler Fransa’sında yetimhanede yaşayan küçük Paul (Jean Scandel) kırsal kesimde büyük bir toprak ağasının yanında çalışan bir aile tarafından evlat edinildiğinde Paris’ten hiç bilmediği bir yere taşınmak durumunda kalır. İlk başta buradaki yaşantısını sevmeyen Paul, aksi ancak özgür ruhlu kaçak avcı Totoche (François Cluzet) ile tanışınca gözüne her şey başka gözükmeye başlar. Totoche’tan ormanın ve hayvanların sırlarını öğrenmeye başlayan Paul, daha önce hayal edemeyeceği maceralara adım atar.

Yönetmen Nicolas Vanier’in senaryosunu Jerome Tonnerre ile birlikte kaleme aldığı filmde, François Cluzet, Jean Scandel, Eric Elmosnino, François Berleand, Urbain Cancelier ve Carolina Jurczak gibi isimler rol alıyor.

Hayalet Hikâyeleri

hayalet hikayeleri afiş film andy nyman ile ilgili görsel sonucu

 

Her türlü doğaüstü canlının varlığından şüphe duymasıyla ünlü Profesör Philip Goodman, esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolan idolü Charles Cameron’dan bir davet alır. Goodman’a açıklayamadığı üç vaka dosyası veren Cameron, bunları araştırmasını ve yanıldığını kanıtlamasını ister. Goodman’ın, birbirinden korkunç bu üç vakanın bambaşka bir sonuca ulaşacağından haberi yoktur.

Andy Nyman ve Jeremy Dyson’ın yazıp yönettiği filmin başrollerinde Andy Nyman, Martin Freeman, Paul Whitehouse, Alex Lawther, Paul Warren ve Amy Doyle oynuyor.

Karantina XII

Karantina XII ile ilgili görsel sonucu

Can Varol’un yönetmenliğini üstlendiği, Berna Üçkaleler, Umut Demirdelen, Şevket Süha Tezel, Anıl Can Yılar, Cansu Şahin, Barış Efe ve Buse Sevindik gibi isimlerin rol aldığı film, bir araştırma için gittikleri adada doğaüstü olaylar yaşayan bir grup gencin maceralarını anlatıyor.

Kaptan Dandun

Kaptan Dandun afiş ile ilgili görsel sonucu

Hubert Weiland ve Jan Stoltz’un yönettiği haftanın animasyon filmin konusu şöyle:

Kaptan Dandun ve mürettebatı Sharky isimli gemilerini denize indirmeye hazırlanırken nasıl bir maceraya yelken açtıklarını bilmiyorlardı. Büyük bir egosu olsa da dostları Mikey ve Bonnie ile gerçek arkadaşlığı, özveriyi ve macerayı öğrenecek olan Kaptan Dandun için dostluk her şeyden önce geliyor. Onları alt etmek isteyen düşmanlar Dandun ve arkadaşlarının birbirlerine ne kadar bağlı olduklarını henüz bilmiyorlar. Bilmedikleri bir şey daha var; Dandun’un derin denizlerdeki dev dostları…

Dua Et Kardeşiz

dua et kardeşiz ile ilgili görsel sonucu

Tuğrul ve Ömer varlıklı bir ailenin çocuğudur. Sakin bir yaşamları olan ailenin hayatı Tuğrul’un bir gün arazilerinden yol geçeceğini öğrenince karışır. Tuğrul haberi vakit kaybetmeden ailesi ile paylaşınca herkes strese kapılır. Ne yapmaları gerektiğini düşünen aile hemen evin küçük oğlu olan Ömer’i arayıp memlekete çağırır. Ömer gelir gelmez arazilerinden geçecek yolla ilgili araştırma yapar ve yolun illegal bir biçimde arazilerinden geçeceğini öğrenir. Yasal olmayan bu durumu ortaya çıkarmaya kararlı olan aile el birliği ile zorlu bir mücadeleye girişir.

Hamza Yaman’ın yönettiği filmde, Eray Kaman, Gökhan Demir, Başak Akbay, Funda Dönmez, Ayhan Taş ve Cihangir Şeşen gibi isimler rol alıyor.

Deliha 2

deliha 2 ile ilgili görsel sonucu

Deliha 2, aşk hayatında umduğunu bulamayan, pusulayı bu sefer de kariyer hayatına çeviren Deliha’nın yaşadığı maceraları konu ediyor. Temiz kalpli ama bir o kadar da deli dolu olan ve sürekli başına dert açan Zeliha aşk hayatını bir kenara bırakıp artık kariyer yapmanın yolunu arar. Hayallerinde aşçı olmak vardır. Gittiği birçok iş görüşmesinden hayal kırıklığı ile dönen Zeliha için her şey kötüye gidiyormuş gibi görünmektedir. Ancak Zeliha’nın şansı bir gün sonunda döner ve çok şık bir restoranda işe kabul edilir. Artık Zeliha da iş dünyasına adımını atmıştır. Büyük umutlarla çalışmaya başlayan Zeliha, hayalini kurduğu şeylere ulaşabilecek midir?

Filmin senaristliğini yapan ve başrolünü üstlenen Gupse Özay, Deliha 2 filmi ilk kez yönetmen koltuğunda oturuyor. Filmin oyuncu kadrosunda Derya Alabora, Esin Eden, Hülya Duyar, Ali Çelik, Aksel Bonfil, Eda Ece, Mehmet Er, Özlem Akınözü ve Fatih Özkan gibi isimler bulunuyor. Jean-Paul Seresin’in görüntü yönetmenliğini üstlendiği filmin müzikleri ise ilk filmde olduğu gibi Cem Yıldız’a ait.