Bu hafta vizyona girecek filmler – 30 Mart 2018

Bu hafta sinema salonlarında 11 yeni film vizyona giriyor.

Başlat –  Ready Player One

Ready Player One ile ilgili görsel sonucu

Steven Spielberg’in yönetmenliğini üstlendiği filmin başrolleirni Tye Sheridan, Olivia Cooke, Hannah John-Kamen, Ben Mendelsohn, Mark Rylance, Simon Pegg, Lena Waithe, Win Morisaki ve Philip Zhao’nun üstleniyor.

Ailesini küçük yaşta kaybeden Wade Watts, gerçek dünyanın sıkıntılarından kaçmak için zamanını The Oasis adlı bir oyun evreninde geçirir. Oyunun milyoner kurucusu oyun evreninin içine bir anahtar saklamıştır ve öldüğünde tüm servetini ve oyunun kontrolünü bu anahtarı bulana vadetmektedir. Wade de bu macera dolu hazine avının peşine düşmüştür. Bir süre sonra her şey bir oyun olmaktan çıkıp acımasız bir rekabete dönüşür. Zira şirket hissedarları ve paragöz oyuncular hazineye herkesten önce ulaşabilmek için diğer yarışmacıları saf dışı bırakmak için her şeyi yapmaya hazırdır.

Thelma

thelma ile ilgili görsel sonucu
Norveçli bir öğrenci olan Thelma ailesini ver kasabadaki hayatını geride bırakarak Oslo’ya üniversite okumaya gider. Çekingen bir kız olan Thelma, yeni hayatına alışmaya çalışırken kısa bir süre sonra kendisinin de açıklayamadığı bazı özel güçleri olduğunu farkeder. Bu güçler, aşkla ortaya çıkıyordur.
Tekrar, Oslo, 31 Ağustos ve Sessiz Çığlık filmlerinin yönetmeni Joachim Trier’ın imzasını taşıyan film doğaüstü bir gerilim.

Filmin başrollerinde Eili Harboe, Kaya Wilkins, Henrik Rafaelsen, Ellen Dorrit Petersen ve Grethe Eltervag gibi isimler yer alıyor.

Kickboxer: Misilleme – Kickboxer: Retaliation

Kickboxer: Retaliation ile ilgili görsel sonucu

Şampiyon kickboksçu Kurt Sloane (Alain Moussi), Tayland’da yaşadıklarından sonra bir daha asla oraya dönmemeye yemin etmiştir. Ancak oradaki turnuvanın başındaki adam, onu tekrar dövüşmeye zorlar. Hapse düşern karısı Liu’nun (Sara Malakul Lane) kaçırıldığını öğrenen Sloane, Mongkut (Hafþór Júlíus Björnsson) adında bir insan azmanının karşısına çıkmak ve kazanmak zorundadır. Bu amaçla Muay Thai üstadı Durand’dan (Jean-Claude Van Damme) yardım ister.

Dimitri Logothetis’in yönettiği “Kickboxer: Misilleme” adlı filmin oyuncu kadrosunda Jean-Claude Van Damme, Mike Tyson, Christopher Lambert, Alain Moussi ve Sara Malakul Lane gibi isimler rol aldı.
Filmim senaryosunu Jim McGrath ile kaleme aldı.

12 Savaşçı – 12 Strong

12 strong ile ilgili görsel sonucu

Chris Hemsworth’un başrolünde yer aldığı “12 Savaşçı”nın diğer rollerinde Michael Shannon, Michael Pena, William Fichtner, Elsa Pataky ve Taylor Sheridan gibi isimler üstlenirken yönetmenliğini Nicolai Fuglsig yaptı. 11 Eylül saldırılarının hemen ardından ‘Yeşil Bereliler’ olarak da bilinen Amerikan Özel Kuvvetleri’nin 12 kişilik ekip, Afganistan’a gönderilir. Burada Kuzey İttifakı ve onun lideri Raşid Dostum’la (Navid Negahban) işbirliği yapan ekip, Afganistan’ın dağlık coğrafyasında Taliban güçleriyle bir gerilla savaşına girecektir.

Ruhlar Evi – The Spiritualist

The Spiritualist movie 2018 ile ilgili görsel sonucu

Laura her gece korkulu anlar yaşamakta, uyku apnesi yüzünden doğru düzgün uyuyamamaktadır. Onu rahatsız eden gücün ölmüş annesinin hayaleti olduğuna inanan genç kadın, bir ruh çağırma uzmanı ve arkadaşlarıyla birlikte ruh çağırma seansı düzenler. Ancak işler kontrolden çıkınca oradan bulunan herkes korku dolu dakikalarla yüzleşmek zorunda kalır.

Carl Medland’ın yönettiği filmin başrollerinde Petra Bryant, Judson Vaughan, Jasmyn Banks, Arron Blake, Carl Medland ve Ross William Wild yer alıyor.

Kelebekler
kelebekler film ile ilgili görsel sonucuÜç kardeşin yolları yıllar önce ayrılmıştır. Aradan geçen 30 yılın ardından babaları çocuklarını bir araya getirmek ister ve onları Hasanlar Köyü’ndeki evlerine geri çağırır. Kardeşlerden en büyüğü Cemal, onları alır ve nedenini bilmedikleri bir yolculuğa çıkar. Üç kardeş köye gittiklerinde ise babalarının öldüğünü öğrenirler. Babaları, köyün acayipliklerinden biri olan kelebeklerin gelişinde gömülmeyi vasiyet etmiştir. Birbirlerini çok az tanıyan kardeşler köyde kaldıkları süre boyunca yaşadıkları olaylarla kendilerini, birbirlerini ve babalarının kim olduğunu anlamaya çalışır.
“Sarmaşık”ın ödüllü yönetmeni Tolga Karaçelik’in yönetmenliğini üstlendiği “Kelebekler” filminin oyuncu kadrosunda Bartu Küçükçağlayan, Tuğçe Altuğ, Tolga Tekin, Serkan Keskin, Hakan Karsak, Ezgi Mola, Ercan Kesal gibi oyuncular rol alıyor.

Sagu & Pagu: Büyük Define

sagu pagu ile ilgili görsel sonucu
Engin Baştürk’ün yönettiği haftanın animasyon film, su kaynakları, soyu tükenen hayvanlar ve kuraklık gibi olgulara dikkati çekmeyi amaçlıyor.

Bir zamanlar yemyeşil, bolluk içinde olan Sagu ve Pagu’nun yaşadığı topraklar, artık kuraklığın esiri olmuştur. Susuzluktan kıvranır vaziyette dolaşmakta olan Sagu ile Pagu, bilge kaplumbağa Kalep’le karşılaşır. Kalep onlara, kendisinde bulunan bir define haritasında yeri gösterilen hazineyi bulmaları halinde ülkelerini kurtarabileceklerini anlatınca hep birlikte maceralı bir yolculuğa çıkarlar. Ancak kötü kalpli bir kurt da haritanın ve definenin peşindedir.

Bizim Köyün Şarkısı

bizim köyün şarkısı ile ilgili görsel sonucu

“Bizim Köyün Şarkısı”, babalarının doğduğu köye geri dönme kararıyla şehir yaşamından köy hayatına adapte olmaya çalışan ve okulda yeni arkadaşlar edinmeye çalışan iki çocuğun hikâyesini anlatıyor.

Tuğçe Soysop’un yönetmenliğini üstlendiği filmde, Berat Efe Parlar, Esat Polat Güler, Dora Dalgıç, Tansel Öngel, Güneş Sayın, Sezai Aydın, Aslı Omağ ve Eda Döğer rol aldı.

Arapsaçı

arapsaçı film ile ilgili görsel sonucu
Hakan Meriçliler, Açelya Topaloğlu, Şinasi Yurtsever, Ayhan Taş, Burak Satıbol ve Köksal Engür’ün oynadığı “Arapsaçı” adlı filmin yönetmenliğini Ömer Faruk Yardımcı yaptı.

Eski bir oyuncunun meşhur olduğu zamanlarından kalma bir deri ceket, bin bir türlü tesadüf sonucunda birbirini hiç tanımayan insanların yollarının kesişmesine neden olur. Ceketin cebindeki loto kuponuna büyük ikramiye vurduğunu da hiç kimse bilmemektedir. Sürekli sahip değiştiren bu ceket, elinden geçtiği herkesin hayatını değiştirecektir.

Zor Bir Karar

zor bir karar film ile ilgili görsel sonucu
Başrollerini Şükran Aktı, Kemal Seven, Feyyaz Duman ve Berivan Biral gibi isimlerin üstlendiği Ender Özkahraman’ın yazıp yönettiği “Zor Bir Karar”, babası ve kardeşleriyle Hakkari’de yaşayan ve bir kilim atölyesinde çalışan Eylem’in hikayesine odaklanıyor.

Kabus

kabus tolga gürbüz film mustafa kaya ile ilgili görsel sonucu

Ressam Özge, küçük yaşta babasını kaybetmiş, çocukluk yıllarında üvey babası Şeyhmus’un birçok tacizine maruz kalmış genç bir kadındır. Annesi Neriman, Şehmuz’un kızını taciz ettiğini öğrenince Şehmuz’u öldürmüş, içeride yaşadığı bunalımlı dönem sonucunda intihar etmiştir. Genç yaşta yaşadığı bütün bu travmalar, Özge’yi ve sanatını derinden etkilemiştir. Hep koyu tonlara sahip resimler çizen genç kadın, özel hayatında da kabuslar ve sanrılardan kurtulamamıştır. Konuştuğu bir hoca, yaşadığı eve büyü yapıldığını ortaya çıkarır. Ama üzerinde başka bir gücün daha etkisi vardır.

Tuncer Gürbüz’ün yönettiği filmde başrolleri Mustafa Kaya ve Gülfer Sarıgül üstleniyor.

 

*içeriğin hazırlanmasında sinemalar.com ve beyezperde.com sitelerinden faydalanılmıştır.

What's your reaction?

tr_TRTurkish