Sinema salonlarında bu hafta 2’si yerli 8 film vizyona girecek

CHRİSTOPHER ROBİN

Ewan McGregor’un başrolünde yer aldığı “Christopher Robin” filminde McGregor’a Hayley Atwell, Mark Gatiss ve Adrian Scarborough’un eşlik ederken filmin yönetmen koltuğunda Marc Forster oturuyor.

Film, yıllar sonra tekrar bir araya gelen Christopher Robin ve çocukluk arkadaşı Winni The Pooh’nun hikâyesi ele alıyor. Winni the pooh, zaman içinde eski neşesini kaybeden arkadaşı Christopher Robin’in hayattan keyif alması ve mutlu olması için elinden geleni yapacaktır.

KELEBEKLER

Sundance Film Festivali’nin Dünya Sineması bölümünde Jüri Büyük Ödülü’nü kazanan Tolga Karaçelik’in ” filmi ikinci kez vizyona girecek.

Tolga Tekin, Bartu Küçükçağlayan, Tuğçe Altuğ, Serkan Keskin, Hakan Karsak, Ezgi Mola ve Ercan Kesal’ın rol aldığı filmin konusu şöyle:

Üç kardeşin yolları yıllar önce ayrılmıştır. Aradan geçen 30 yılın ardından babaları çocuklarını bir araya getirmek ister ve onları Hasanlar Köyü’ndeki evlerine geri çağırır. Kardeşlerden en büyüğü Cemal, onları alır ve nedenini bilmedikleri bir yolculuğa çıkar. Üç kardeş köye gittiklerinde ise babalarının öldüğünü öğrenirler. Babaları, köyün acayipliklerinden biri olan kelebeklerin gelişinde gömülmeyi vasiyet etmiştir. Birbirlerini çok az tanıyan kardeşler köyde kaldıkları süre boyunca yaşadıkları olaylarla kendilerini, birbirlerini ve babalarının kim olduğunu anlamaya çalışır.

KARANLIK ZİHİNLER

Alexandra Bracken’ın aynı adlı eserinden Jennifer Yuh Nelson tarafından sinemaya uyarlanan filmin başrollerinde; Mandy Moore, Amandla Stenberg, Patrick Gibson ve Harris Dickinson gibi isimler oynuyor.

Ruby Daly Amerika`nın %98`ini öldüren korkunç vebadan hayatta kalabileceğini hiç düşünmemiştir; ancak hayatta kalmayı başarır. Hayatta kalanlar değişik güçlere sahiplerdir ve sadece renklerle tanımlanırlar; yeşiller (çok zekiler), maviler (telekinez), sarılar (elektriği kontrol edebilme), turuncular (zihin üzerinde kontrol) ve kırmızılar (ateşi kontrol edebilme). Ruby, tehlikeli bir turuncudur. Acınası ve korku içerisinde olan Thurmond’a kendisi gibi olan çocukların yanına gönderilir. Ruby, bu korkunç yerden çocukların yardımıyla kaçar ve hayatı bambaşka bir hal alır.

EVA

68’inci Berlin Film Festivali’nde “Altın Ayı” için yarışan ve başrolünde Isabelle Huppert’ın yer aldığı “Eva”nın yönetmen koltuğunda Benoit Jacquot’un oturuken Fransız yapımı filmin başrolündeki Isabelle Huppert’a, Gaspard Ulliel ve Julia Roy eşlik ediyor.

Eva, oyun yazarı bir adam ile genç bir kadın arasındaki takıntılı ilişkiyi ele alıyor. Bertrand Valade genç ve yakışıklı bir jigolodur. Yıllar önce ölen bir müşterisinin yazdığı oyunu çalan Bertrand bu sayede popüler ve merakla takip edilen bir oyun yazarı haline gelir. Paris’te lüks içinde bir yaşama sahip olan genç adamın önemli bir sorunu vardır. Bertnard’ın yeni yaşantısına devam edebilmesi için yeni bir oyun yazması gerekir. Üstelik bu konuda yapımcısı Regis Grant’tın baskılarına da maruz kalıyordur. Yeni oyunu için arayışa giren genç adamın hayatı çekici bir eskort olan Eva ile tanışması ile bambaşka bir hal alır. İkili arasında oluşan tuhaf ilişki zamanla Bertrand’ın hayatını mahvedecek bir takıntıya dönüşür.

ŞEYTAN KAPISI

Amanda Schull, Shawn Ashmore, Milo Ventimiglia ve Bridget Regan’ın rol aldığı filmi Clay Staub yönetti.

Film; ortadan kaybolan bir anne ve oğlu için araştırmaya başlayan iki ajanın karşı karşıya kaldığı tuhaf olaylar etrafında dönüyor.  Bir anne ve oğlu Kuzey Dokato’da küçük bir kasaba olan Şeytan Kapısı’nda ortadan kaybolur. Anne ve oğul adeta sırra kadem basar. Tüm kasaba alt üst edilmiş fakat kimse onlardan bir iz bulamaz. Bu gizemli davaya atanan FBI ajanı Daria Francis araştırma yapmak için kasabaya gider. Tüm gözler kadının kocasının üzerindedir. Herkes kayboluşun tek şüphelisi olarak onu görür. Yerel şerif Gruewell ile birlikte çalışmalara devam eden ajan Daria, durumun aile ile bir ilgisi olmadığını anlar. İkili soruşturma ilerledikçe kendilerini garip olayların içinde bulur.

SIFIRIN ALTINDA: DAĞDAKİ MUCİZE

Eric LeMarque’ın aynı isimli kitabından sinemaya uyarlanan filmin yönetmen koltuğunda Scott Waugh otururken Josh Hartnett, Mira Sorvino, Sarah Dumont, Kale Culley, Jason Cottle ve Austin R. Grant başrolleri paylaşıyor.

Eski profesyonel hokey oyuncusu Eric LeMarque, snowboard yaparken çıkan bir kar fırtınası sonucu bir dağın tepesinde kaybolur. 8 gün boyunca insanlığın sınırlarını zorlayan koşullarda hayatta kalmak için mücadele eder. Bu sırada kendi geçmişi ve içindeki şeytanla savaşmak zorunda kalan Eric hayatta kalmak için içindeki inancı yeniden keşfetmesi gerekir.

GENÇ TİTANLAR FİLMİ

Aaron Horvath ve Peter Rida Michail’ın yönetmenliğini üstlendiği animasyon, Hollywood’da dikiş tutturmak isteyen Genç Titanlar’ın dünyayı ele geçirmeye çalışan bir Süper-Kötü’ye karşı mücadelesini anlatıyor.

CANAVAR GİBİ FRANKENSTEIN

Özgür Bakar’ın yönetmenliğini yaptığı filmin başrollerinde; Şevket Çoruh, Ruhi Sarı, Bülent Çolak, Ayça İnci, Uğur Serhan, Hüseyin Elmalıpınar, Nazlı Tosunoğlu, Sinan Bengier ve Tuncay Beyazıt rol alıyor.

İstanbul’un Balat ilçesinde yaşayan Gürbüz üç kâğıtçı ve dolandırıcılığı ile bilinir. Cep telefonu satışı yapan Gürbüz işlerini dalavere ile bir şekilde yoluna koyar. Fakat bu sefer sert kayaya çarpar. Gürbüz bir iş için mafya babası Sarı Kenan’dan yüklü miktarda para alır. Fakat işler yolunda gitmeyince parayı geriye ödeyemez ve Sarı Kenan ile ters düşer. Bu durum onun canına mal olur. Fakat onun macerası burada son bulmaz. Gürbüz’ün arkadaşı olan iki çatlak arkadaşlarını diriltmek için kolları sıvar ve şaşırtıcı bir şekilde bunu başarır. Hayata geri dönen Gürbüz ve çevresi için asıl macera bundan sonra başlar.