Bu hafta sinema salonlarında 10 yeni film vizyona giriyor.

MARY SHELLEYmary shelley konusu ile ilgili görsel sonucu

Haifaa Al-Mansour’un yönettiği filmin senaryosunu Emma Jensen ile kaleme alırken başrolleri ise Elle Fanning, Maisie Williams, Stephen Dillane, Douglas Booth, Joanne Froggatt, Bel Powley ve Tom Sturridge paylaşıyor.

Mary Shelley, dünyaya kült roman Frankenstein’ı armağan eden yazar olarak edebiyat tarihine kazınan Mary Shelley’nin hayat hikâyesini ve çağlar boyunca değeri azalmayan, kült kabul edilen bu korku romanının yazım sürecini anlatıyor. Ünlü felsefeci babası ile 18. yüzyıl Londra’sında büyüyen Mary Wollstonecraft Godwin, dünyada kendi izini bırakmaya kararlı bir hayalperesttir. Büyüleyici şair Percy Shelley ile tanışınca bohem ve ihtiraslı bir aşka atılır. Yaşanan tutkulu ve trajik olaylar Mary’yi şekillendirecek ve gotik başyapıtına ilham kaynağı olacaktır. Kadınların geri planda tutulduğu, ev işleriyle ilgilenmeleri ve ötesine karışmamaları gerektiği düşünülen bir çağın ortasındaki edebiyat dehası Mary, duygularını, acılarını ve içsel şeytanlarını, tarihe geçecek bir romana dönüştürecektir.

GÖKDELEN

gökdelen film konusu 2018 ile ilgili görsel sonucu

Rawson Marshall Thurber’in yönetmenliğini yaptığı filmde Dwayne Johnson, Noah Taylor, Pablo Schreiber, Neve Campbell, Byron Mann, Kevin Rankin ve Roland Moller rol alıyor.

Will Sawyer, eskiden bir FBI Rehine Kurtarma Ekibi lideri olarak görev yapmıştır. Ekipten emekli olan Sawyer artık son teknoloji içeren gökdelenlerin güvenliğini denetlemektedir. Çin’de bir gökdelen görevi sırasında dünyanın en uzun ve en güvenli olarak gösterilen gökdeleni bir anda alevler içinde kalır. Bunun sorumlusu olarak gösterilen Will, yangının sorumlularını bularak adını temizlemeli ve binanın içinde bulunan ailesini de kurtarmalıdır.

TERMİNALterminal film konusu 2018 ile ilgili görsel sonucu

Margot Robbie, Mike Myers, Simon Pegg, Dexter Fletcher, Matthew Lewis, Max Irons ve Katarina Cas’ın rol aldığı “Terminal”in yönetmenliğini Vaughn Stein yaptı.

Film, intikam bekleyen bir katil tarafından bir araya getirilen beş farklı karakteri merkezine alıyor. Terminal’de iki suikastçı, ölümcül bir hastalığı olan bir öğretmen, esrarengiz bir hademe ve iki farklı hayatı birden yaşayan bir garsonun hikayesine odaklanıyor.

DENİZ KIYISINDAKİ EVdenizin kıyısındaki ev film ile ilgili görsel sonucu

Robert Guediguian’ın yönettiği filmin başrollerini Ariane Ascaride, Jean-Pierre Darroussin, Gerard Meylan, Jacques Boudet ve Anais Demoustier gibi isimler üstlenirken filmin senaryosunu Robert Guediguian ile Serge Valletti birlikte kaleme aldı.

Deniz Kıyısındaki Ev, ölüm döşeğindeki babalarının yanında olabilmek için yıllar sonra bir araya gelen üç kardeşin hikayesini anlatıyor. Marsilya’da denize nazır bir villada yaşayan Martin ölüm döşeğindedir. Üç kardeş hastalanan babalarının son zamanlarında yanında olabilmek için yıllar sonra yeniden bir araya gelir. Paris’te kendisine farklı bir dünya kuran Angèle, geçmişte yaşadıkları travma sonrası bir daha dönmemek üzere ayrıldığı eve yeniden gelmiş olmanın tedirginliği içerisindedir. Angele ile kendisinden genç bir kadına aşık olan Joseph ve ailenin butik restoranını işletmeye çalışan Armand aralarındaki bağın sarsılmasına neden olan olayla yüzleşmek zorunda kalır. Çocuklarını yıllar sonra etrafına toplayan Martin, onlara aşıladığı ideallerin ne kadarını koruyabildiklerini anlamak için onları test eder. Bu sırada ansızın hayatlarına giren davetsiz bir misafir evin tüm dengesinin değişmesine neden olur.

DEHŞET YOLU

dehşet yolu kitamura film ile ilgili görsel sonucu

“Dehşet Treni” filmiyle tanınan Ryuhei Kitamura’nın yönettiği filmde Kelly Connaire, Stephanie Pearson, Rod Hernandez, Anthony Kirlew, Alexa Yeames ve Jason Tobias gibi isimler oynuyor.

Film, son derece ıssız bir yerde arabalarının lastiğinin patlaması sonucu yolda kalan bir grup gencin kendilerini birer birer avlamaya çalışan psikopat bir keskin nişancıyla mücadelesini anlatıyor.

ŞEYTAN KULESİşeytan kulesi film ile ilgili görsel sonucu

Andrew Wiest’in yönetmenliğini üstlendiği filmin başrollerinde Colton Christensen, Elizabeth Mouton, Cory Dangerfield ve Robert Bear rol alıyor.

Film, gördüğü bir ilandaki deniz feneri onarım işini almak için bir adaya giden bir adamın, lanetlendiği deniz fenerinde geçmişiyle yüzleşmesini konu ediniyor.

OTEL TRANSİLVANYA 3: YAZ TATİLİotel transilvanya 3 konusu ile ilgili görsel sonucu

Genndy Tartakovsky’ye ait animasyon serisinin üçüncü filmi; Dracula ve ailesinin lüks bir canavar gemisinde başlayan tatil maceralarını beyaz perdeye taşıyor.

Mavis, lüks bir canavar gemisinde bir aile yolculuğu ayarlayarak Dracula’ya sürpriz yapar. Tatil sayesinde Dracula otelden başını kaldırıp biraz nefes alabilecektir. Dracula’nın arkadaşları da bu geziye katılmaya karşı koyamaz. Canavarlar, canavar voleybolundan devasa büyüklükteki büfelere ve egzotik gezilere kadar gemi gezisinde sunulan tüm eğlencelerle günlerini gün ederler. Fakat işler Dracula’nın geminin ilgi çekici ancak tehlikeli kaptanına âşık olmasıyla birlikte değişir. Aile, arkadaşlar ve tomurcuklanan bir romantizmi dengede tutmak, en güçlü vampir için bile çok fazla olabilir…

BENDE KAL

bende kal utku uçar ile ilgili görsel sonucu

Utku Uçar’ın yazıp yönettiği filmin başrollerinde Süheyl Uygur, Ruhi Sarı, Sadi Celil Cengiz, Peker Açıkalın, Yüksel Molla ve Hüseyin Elmalıpınar’ın yer alıyor. Film, bir grup arkadaşın maceralarını konu alıyor.

KAPALAK KIZIkapalak kızı film ile ilgili görsel sonucu

YouTube’da korku ve paranormal video içerikleriyle tanınan Ramazan Özer ve Fatih Gürler’in yeni filminin konusu şöyle:

Kapalak Kızı, genç bir kızın başına gelen korkunç bir hikâyeyi anlatıyor. 1990’lı yıllarda Karadeniz dağlarının arasındaki Giresun’da yaşanan bir olay, birçok kişinin hayatını değiştirir. Okulun güzel hademesi Ayşe, 19 yaşında bir genç kızdır. Sevdiği adamın asker yolunu gözleyen Ayşe, günün birinde okulun müdürü tarafından tecavüze uğrar. Bu olay Ayşe’nin hayallerini yıktığı gibi, kendi canını da almasına sebep olur. Utancından kendi canını alan Ayşe’nin yaslı annesi için bu acı dayanılmaz olur. Kızının intikamını almaya kararlı olan acılı anne, okul müdürüne büyü yaptırır.

CİCİ BABAM

cici babam meltem bozoflu ile ilgili görsel sonucu

Meltem Bozoflu’nun yönettiği film, ikinci kez izleyici ile buluşacak.