Sinema salonlarında bu hafta 1’i yerli 5 film vizyona girecek.

El Royale’de Zor Zamanlar – Bad Times at the El Royale

El Royale'de Zor Zamanlar

Drew Godddard’ın yazıp yönettiği filmin başrollerinde Cynthia Erivo, Jeff Bridges, Dakota Johnson, Jon Hamm, Chris Hemsworth, Cailee Spaeny, Lewis Pullman ve Nick Offerman’ın rol alıyor.

Nevada-California sınırında bulunan El Royale Oteli’nde bir araya gelen yedi gizemli yabancı, farklı yerlerden, farklı hikâyelerle yola çıkmışlardır. Sonunda hepsi Tahoe Gölü’ndeki yıkık bir otel olan El Royale otelinde bir araya gelirler. Hepsinin birbirinden sakladıkları ve geçmişe gömmeye çalıştıkları önemli sırları vardır. Bu gece her şeyin sonudur ve onların geçmişleriyle yüzleşip kendilerini kurtarabilmeleri için son bir şansları vardır. Geçmişin acı verici yaralarına rağmen bunu yapabilecekler midir?

Kings

Kings

Deniz Gamze Ergüven’in prömiyeri Toronto Uluslararası Film Festivali’nde gerçekleşen filmi Kings’te başrolleri Halle Berry, Daniel Craig, Lamar Johnson, Rachel Hilson ve Lewis T. Powell üstleniyor.

Kings, 1992’deki Los Angeles ayaklanmaları sırasında yaşananlara odaklanıyor. Kimsesiz çocuklara koruyucu annelik yapan Millie (Halle Berry), bir yandan onların karınlarını doyururken diğer yandan onları sokaklarda bekleyen şiddetten uzak tutmaya çalışmaktadır. Genç kadının başında uğraşması gereken bir bela daha vardır ki o da huysuz komşusu Obie’dir (Daniel Craig). Birden patlak veren geniş çaplı bir ayaklanmaya Millie’nin çocukları da karışınca, birbirine son derece zıt karakterlere sahip Millie ve Obie, şehrin sokaklarında kaybolan çocukları aramaya başlarlar.

Mirasçılar – The Heiresses

Mirasçılar

Paraguaylı yönetmen Marcelo Martinessi’nin, dünya prömiyeri Berlin Film Festivali’nde yapılan ilk uzun metrajlı filminin başrollerinde Ana Brun, Margarita Irun, Ana Ivanova ve Nilda Gonzalez’in rol alırken filmin senaryosu da Marcelo Martinessi’ye ait.

Chela ve Chiquita uzun yıllar birlikte olan bir çifttir. Yıllar geçtikçe artık yaşantılarında belirli bir rol dağılımı olmuştur. Dışa dönük bir yapıya sahip olan Chiquita, hayatlarını yönetmekten sorumludur. Chela ise evden dışarı çıkmayı pek hevesli olmayan, tüm zamanını resim yaparak geçiren biridir. Maddi zorluk yaşayan çift, her birinin birçok anısı olan eşyalarını satmaya başlar. Fakat işler daha da kötüye gidip borçlar ödenemediğinde Chiquita hapishaneye girmek zorunda kalır. Asosyal Chela artık yapayalnızdır ve hayatını kendi geçindirmek zorundadır. Para kazanmak için şoförlük yapmaya başlar. Bu sırada tanıştığı Angy, onun kendisini sorgulamasına ve yeniden değerlendirmesine neden olu

Uzun Kâbus – Slender Man

Uzun Kabus

Sylvain White’ın yönetmen koltuğuna oturduğu filmin başrollerini Joey King, Annalise Basso, Javier Botet, Julia Goldani Telles, Jaz Sinclair, Alex Fitzalan ve Taylor Richardson üstlendi.

Massachusetts’in küçük bir kasabasında, bir grup arkadaş Slender Man efsanesini çürütmek için bir ritüel gerçekleştirirler. Gruptaki kızlardan biri esrarengiz bir şekilde kaybolunca, onun aslında Slender Man’in son kurbanı olabileceğinden şüphelenirler.

Yol Arkadaşım 2

Yol Arkadaşım 2

Bedran Güzel’in yönettiği, Oğuzhan Koç ve İbrahim Büyükak’ın başrolleri paylaştığı “Yol Arkadaşım 2” filminin konusu şöyle:

Onur (Oğuzhan Koç) ve Şeref (İbrahim Büyükak) bir yıl içinde hem ev hem iş arkadaşı olmuştur. Şeref başarısız bir şekilde Onur’un menajerliğini yapmaktadır. Onur eski işine dönmeye karar verince, Şeref Onur’a bol sürprizli bir turne ayarlar. Henüz haberleri yoktur ama aşk, kahkaha ve macera bu yolculukta yine onları beklemektedir. Hayallerinin peşinden giderken hayatın gerçekleriyle karşılaşacak olan Onur ve Şeref, hedeflerine ulaşabilecek midir?

 

içeriğin hazırlanmasında cinemaximum.com, beyazperde.com ve sinemalar.com sitelerinden faydalanılmıştır.