Bu hafta 11 film vizyona giriyor.

Eyvah Anne Oluyorum- Telle Mère, Telle Fille

eyvah anne oluyorum ile ilgili görsel sonucu

Fransız genç yönetmen Noemie Saglio’nun yönetmenliğini üstlendiği filmde, Camille Cottin ve Juliette Binoche’ye Lambert Wilson ile Catherine Jacob eşlik ediyor.

Avril ve annesi Mado birbirlerinden daha fazla farklı olamazlardı. 30 yaşında olan Avril evli ve çalışan bir kadındır. O annesinin tam tersi, her daim çocuksu, kaygısız ve küstahtır. Bu iki farklı kadın aynı zamanda hamile kaldıklarında aynı evi paylaşmak zorunda kalır. Mado, bu sırada orta yaş krizine girmiştir ve henüz büyükanne olmaya hazır değildir. Avril ise annesini yeniden bir anne olarak hayal etmekte oldukça zorlanmaktadır.

10×10

Ä°lgili resim

Suzi Ewing’in yönetmenliğini üstlendiği gerilim türündeki filmi ’10×10’un başrollerinde Luke Evans ile Kelly Reilly oynuyor.

Dışarıdan sıradan bir adam olarak gözüken Lewis, aslında pek de öyle değildir. Onun Cathy’ye karşı gizli bir takıntısı vardır. Genç kadından intikam almayı düşünen Lewis, en ince ayrıntısına kadar her şeyi hesapladığı bir plan yapar ve Cathy’yi kaçırır. Onu oldukça küçük, ses yalıtımlı bir odaya kiltiler. Lewis’in bunu yapmasının Cathy’nin karanlık bir sırrını itiraf etmesini sağlamaktır. Fakat Cathy’nin pes etmeye niyeti yoktur.

Cehennemden Selfie – Selfie From Hell

cehennemden selfie ile ilgili görsel sonucu

Başrollerini Alyson Walker, Tony Giroux, Meelah Adams, Ian Butcher, Shaun Morse gibi isimlerin üstlemdiği ‘Cehennemden Selfie’ adlı filmin yönetmen koltuğunda Erdal Ceylan oturuyor.

Almanya’da vlogger olan Julia, kuzeni Hannah’ın ziyaret etmek için Amerika’ya gider. Julia’nın gelişin ardından Hannah onda garip bir şeyler fark eder ve hasta olduğunu düşünür. Hannah’ın bu düşüncesi kısa süre sonra doğrulanır ve Julia ani bir şekilde rahatsızlanır. Bir süre sonra Hannah’ın evinde sıra dışı olaylar yaşanmaya başlar. Bunların nedeni öğrenmek için internette bir araştırmaya koyulur. Bu sırada Julia’nın blog yazılarına denk gelir ve kendini internetin derinlerinde, terörün sınır tanımadığı yerlerde bulur.

Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok

Ä°lgili resim

Onur Ünlü’nün yönettiği filmin başrollerinde; Demet Evgar, Fatih Artman, Hare Sürel, Ezgi Eyüboğlu, Ayşenil Şamlıoğlu, Özgür Emre Yıldırım, Turgut Tuncalp ve İncinur Daşdemir gibi isimler var.

CGV Arthouse salonlarında! Salim, 30 yaşlarında bir cinayet masası dedektifidir. İçine kapanıktır. Ayrılmış olduğu karısından, çok da ilgilenmediği 3 yaşlarında bir kızı vardır. Salim, yeni bir cinayet davası üzerine çalışırken, bir süredir devam etmekte olduğu göz tedavisinin sonuç vermediğini ve zamanla tamamen kör olacağını öğrenir. Bu gerçekle baş etmeye çalışırken ilgilendiği davada öldürülen kişinin karısı Handan Hanım’ın da kör bir piyanist olması, Salim’in durumunu daha da ilginç kılar. Dava süreci ilerledikçe Handan Hanım’a fena halde gönlünü kaptıran Salim, ondan yüz bulamayınca ilgisini cinayetin bir numaralı katil zanlısının kör karısı Leyla’ya yöneltir. Ama şüphesiz en tuhafı, Salim’in canından çok sevdiği annesinin yaşlı ve kör bir fahişe olmasıdır. Olaylar geliştikçe Salim daha da körleşir. Ya da Salim körleştikçe olaylar gelişir.

Murtaza

murtaza film ile ilgili görsel sonucu

Cezmi Baskın ve Meral Çetinkaya’nın başrollerinde yer aldığı, Özgür Sevimli’nin yönetmenliğini yaptığı dram türündeki filmin konusu şöyle:

Çocukları İstanbul’da yaşayan Sabure ve Murtaza bir dağ köyünde yaşamaktadırlar. Kızlarının ölüm haberini alan Murtaza, Sabure’nin hastalanmaması için ona bu haberi vermek istememektedir. Bu durum Sabure’nin giderek  sessizleşmesine engel olamayacaktır.

Tutsak

tutsak beyza çimenot ile ilgili görsel sonucu

Beyza Çimenot’un yönetmen koltuğunda oturduğu filmin başrollerini Türkan Kılıç, Yaşar Aydınlıoğlu, Tayfun Sav, Umut Özkan, Reyhan İlhan, Ece Baykal ve İbrahim Muratoğlu gibi isimler paylaşıyor. ‘Tutsak’; akıl hastanesinde geçen bir hikâyeyi beyazperdeye taşıyor.

Hemşire

hemşire dilek çolak ile ilgili görsel sonucu

Dilek Çolak’ın yönetmen koltuğunda oturduğu, Evren Duyal, Sermet Yeşil, Aytaç Öztuna, Sertaç Ekici ve Serhat Özcan’ın oynadığı ‘Hemşire’ filminin konusu şöyle:

Sıkıntılı günler geçiren, sürekli kilo vermek ve yemek yeme arasından gidip gelen Leyla, yaşadığı hayattan bunalmış, yeni bir hayata başlama ihtiyacı hissetmektedir. Bu sırada F tipi cezaevlerini protesto eden siyasi mahkumlar ölüm orucu eylemine başlar. Eyleme katılanlardan biri olan Kerem fenalaşınca Leyla’nın çalıştığı hastaneye getirilir. Kerem’in kaldığı oda bir süre sonra Leyla’nın sorunlarından ve mutsuzluğundan kaçıp kurtulduğu bir sığınak haline gelir.

Öğrenci Kafası: Soygun

Öğrenci Kafası: Soygun ile ilgili görsel sonucu

Ayhan Sonyürek’in yönettiği film, bir grup üniversite öğrencisi arkadaşın, tasarladıkları bilim kurgu filmini çekebilmek için bir soyguna yapma girişimini konu ediniyor. Filmde,  Rüzgar Erkoçlar, Beril Kayar, Tolgar Özaltındere, İlayda Fidanlık, Emel Çetin, Kaan Deringöl, Oben Onur, Merve Akaydın ve Mustafa Gültekin oynuyor.

Mr. Gay Syria

mr. gay syria ile ilgili görsel sonucu

Ayşe Toprak’ın yazıp yönettiği ‘Mr. Gay Syria’ filminin konusu şöyle:

Halepli Berber, iki eşcinsel Suriyeli mültecinin, hayatlarını yeniden yaratmaya çalışırken yaşadıklarını anlatıyor. 24 yaşındaki Husein, Avrupa’da bir ülkeye gitmek için gereken yerleşme iznini beklerken İstanbul’da berberlik yapıyor. Hem evli hem de küçük bir kızı var. Muhafazakar ailesi ile eşcinsel kimliği arasında ikili bir yaşam sürmek zorunda. Mahmoud, Suriye LGBTI hareketinin kurucularından ve Berlin’de yaşıyor. İkisini bir araya getiren şey ise bir hayal: Uluslararası bir güzellik yarışmasına katılmak istiyorlar, hem yaşadıklarını hissetmek hem de var olduklarını hissettirmek için. Ama Husein ve Mahmoud, bunun hiç de kolay olmadığını çok iyi biliyor. Halepli Berber; beklemekle, umut etmekle ve sevmekle ilgili bir film.

Kral Şakir Oyun Zamanı

Kral Şakir Oyun Zamanı ile ilgili görsel sonucu

Berk Tokay ve H. Can Dizdaroğlu’nun yönettiği ‘Kral Şakir Oyun Zamanı’ haftanın yerli animasyon filmi.

Laboratuvarda yapılan bir deney hiç beklenmedik sonuçlar doğurur. Deney sonucu Fil Necati’nin telefonundaki oyun ile gerçek dünya arasında bir kapı açılır. Şakir’in ne yapıp edip dünyayı kurtarması gerekir. Ailesi ile kendini Fil Necati’nin cep telefonunun içindeki oyunda bulan Şakir, gerçek dünya sona ermeden bütün oyunları tamamlayıp oyunu durdurmalıdır. Fakat bu hiç de düşünüldüğü kadar kolay olmaz. Şakir ve ailesi dünyayı kurtarmaya çalışırken bir yandan da onu durdurmaya çalışan düşman ve tehlikeli video oyun kahramanlarıyla da savaşmak zorunda kalır.

 Elim Sende

elim sende film banu kaptanoğulları ile ilgili görsel sonucu

Banu Kaptanoğulları’nın yönetmen koltuğunda oturduğu,  Seda Kement, Serkan Gürkan, Fatih Küçük, Gülşah Yavuz, Tayfun Sav ve Belkıs Akçil’in başrollerini paylaştığı film, iki gencin inişli çıkışlı ilişkilerine bakış atıyor.