Bu hafta ikisi yerli toplam 6 film vizyona giriyor. Bu hafta animasyon filmler haftası diyebiliriz.

Özgürlüğün Elli Tonu – Fifty Shades Freed

özgürlüğün elli tonu ile ilgili görsel sonucu

Yönetmenliğini James Folley’in üstlendiği filmin senaryosu Niall Leonard’a ait.

Fırtınalı geçen uzun bir dönemin ardında nihayet aşıklar kavuşmuş, Ana (Dakota Johnson) ve Christian (Jamie Dornan) evlenmişlerdir. Birlikte gerilimli ve zor günleri geride bıraktıklarını düşünen çift için önlerindeki hayat yine kolay olmayacaktır, nitekim Ana’nın eski patronu Jack Hyde (Eric Johnson) ve Christian’ın geçmişinde bırakmaya çalıştığı Elena Lincoln (Kim Basinger), hayatlarından çıkmamaya kararlıdır.

İyi Günler – Hao ji le

hao ji le ile ilgili görsel sonucu

Liu Jian’ın yönetmenliğini üstlendiği animasyon filmin konusu şöyle:

Bir mafya babası için şoförlük yapan Xiao Zhang, yaptıkları bir işin ardından yanındaki kişiyi ekarte edip içinde tam 1 milyon Yuan bulunan çantayı alarak kaçar. Amacı, geçirdiği estetik ameliyatında istediği sonucu alamayan sevgilisini yeniden ameliyat ettirecek parayı edinmektir. Ancak hırsızlığın haberi kasabada çabuk yayılır ve herkes Xiao ile 1 milyonun peşine düşer.

Puloi: Asla Yalnız Uçmayacaksın – PLOEY – You Never Fly Alone

PLOEY - You Never Fly Alone ile ilgili görsel sonucu

Arni Ásgeirsson’un üstlendiği animasyon filmin konusu şöyle;

Babası ve sürüsündeki diğer kuşlar gibi Güney’deki sıcak topraklara göç etmesine izin verilmeyen küçük Puloi, kışı kutuplarda yalnız geçirmek zorunda kalmıştır. Burada geçirdiği sürede yeni arkadaşlar edinip Cennet Vadisi’ne ulaşmaya çalışırken, kötü kalpli kartal Gölge’nin hain planlarına karşı da dikkatli olmalıdır.

Leo Da Vinci: Mona Lisa Macerası – Leo Da Vinci: Mission Mona Lisa

eo Da Vinci: Mission Mona Lisa ile ilgili görsel sonucu

Yönetmenliğini Sergio Manfino’nun üstlendiği animasyon filmin konusu şöyle;

İcatlar yapmayı seven, zeki ve yaratıcı genç Leonardo Da Vinci, arkadaşları Lorenzo ve hayran olduğu Lisa ile Vinci kasabasında hayatını sürdürmektedir. Günün birinde kasabalarına gelen panayırdaki bir adamın gizli bir hazinenin varlığından söz etmesi, Leonardo’nun aklına bu hazineyi bulma fikrini getirir. Arkadaşlarıyla birlikte hazinenin peşine düşen Leonardo, içinde korsanların ve önceden hiç tahmin edemeyecekleri tehlikelerin de olduğu büyük bir maceraya atılırlar.
Güzel Adam Süreyya
güzel adam süreyya ile ilgili görsel sonucu
Yönetmenliğini Gökçe Kaan Demirkıran’ın üstlendiği belgesel türündeki film, Beşiktaş’ın uzun yıllar malzemecisi olarak görev yapmış Süreyya Soner’le ve onu tanıyan insanlarla yapılan söyleşiler yer alıyor.
Kayhan
kayhan şahan ile ilgili görsel sonucu
Yönetmenliğini Togan Gökbakar’ın üstlendiği komedi türündeki filmin başrollerinde Şahan Gökbakar, İrfan Kangı ve Gökçe Eyüboğlu yer alıyor.

Liseden mezun olmasının üzerinden 20 yıl geçen Kayhan (Şahan Gökbakar), yıllardır görüşmediği lise arkadaşlarıyla buluşmak üzere okulun pilav gününe gider. Ancak burada acı bir gerçekle karşılaşır. Lise yıllığında birçok arkadaşı, kendisiyle ilgili korkunç ifadeler kullanmıştır. Kayhan yıllar sonra bu sözlerin hesabını sormaya ant içer.

Bir Yorum Yazın