Borusan Contemporary’de Günümüz Sanatı // Bir Başka programı 18 Şubat Pazar günü düzenlenecek “Bir Başka Hafıza: Veri-Heykel ve Sanat” semineriyle devam edecek. Moderatörlüğünü Ebru Yetişkin’in üstleneceği etkinlikte sanatçı Refik Anadol parametrik veri heykel yaklaşımını tartışacak.

Yeni medya sanatının Türkiye’deki en önemli adresi Borusan Contemporary, geçen yıl başlatılan Günümüz Sanatı // Bir Başka adlı programa 18 Şubat Pazar günü 15.30-17.30 saatleri arasında düzenlenecek “Bir Başka Hafıza: Veri-Heykel ve Sanat” adlı buluşmayla devam ediyor. Moderatörlüğünü akademisyen ve küratör Ebru Yetişkin’in üstleneceği etkinlikte Refik Anadol; derin öğrenme, nöron ağları ve algoritmik mimari çalışmalarıyla günümüz sanatının kesişen yönlerini örnek çalışmalarla paylaşarak parametrik veri heykel yaklaşımını tartışacak.

Los Angeles, California’da yaşayan Refik Anadol, Microsoft Research ve Research at Google gibi pek çok ödüle sahip medya sanatçısı ve araştırmacı. Canlı görsel/işitsel performans ve izleyiciyi çevreleyen mimari yerleştirme alanlarında dünyanın birçok yerinde projeler yapan sanatçı, parametrik veri heykel yaklaşımı ve mekana özgü kamusal, izleyiciyi çevreleyen enstelasyon yaklaşımı ile canlı işitsel-görsel performans alanında çalışıyor. Çalışmaları özellikle mimari ve medya sanatları arasında melez bir ilişki yaratarak dijital ve fiziksel arasındaki mekanı inceliyor.