Borusan Contemporary’de geleceğin sanatçı adaylarının ve yaratıcı kuşakların yetiştirilmesi amacıyla düzenlenen çocuk atölyeleri yeni yılda da devam ediyor. Çocuklar Kodlama Atölyesi’nde en temel kodlama tekniği Scratch ile tanışacak, Arduino Atölyesi’nde ise programlama ve elektroniğe başlangıç yapacaklar.

Kodlama Atölyesi kapsamında çocuklar en temel kodlama tekniği olan Scratchi öğrenecek. Küçük yaşlarda program yazımını deneyimleyecek çocuklar sadece oyun oynayan olmaktan çıkıp, kendi oyunlarını oluşturabilecek ve arkadaşlarıyla paylaşabilecekleri bir altyapıya sahip olacaklar. 9-14 yaş aralığındaki çocuklar için, 13 Ocak 2018 – 3 Şubat 2018 tarihleri arasında4 hafta boyunca her cumartesi 10.30-13.30 saatleri arasında düzenlenecek atölyeye katılım 8 kişiyle sınırlı. Elektrik-elektronik mühendisi ve pro-maker Yasin Baran’ın vereceği atölyeye katılım ücreti 550 TL.

 Arduino Atölyesi ise teknoloji ve elektroniğe meraklı, programlama ve elektroniğe başlangıç yapmak isteyen çocuklar için ideal. Temel seviyede Arduinonun çalışma prensiplerinin anlatılacağı atölyede çocuklar, ilgi ve becerilerine göre basit uygulamalardan başlayarak devre kurma teknikleri, dijital giriş-çıkış birimlerinin kullanımı, analog giriş-çıkış birimlerinin kullanımı, bilgisayar ile Arduino haberleşmesi, ışık parlaklık ayarlama, sensörler ile mesafe ölçme gibi deneyimler kazanacaklar. 10-14 yaş aralığındaki çocuklar için, 13 Ocak 2018 – 3 Şubat 2018 tarihleri arasında 4 hafta boyunca her cumartesi 14.30-17.30 saatleri arasında düzenlenecek atölyeye katılım 8 kişiyle sınırlı. Yasin Baran’ın vereceği atölyeye katılım ücreti 550 TL.

 Çocuk atölyelerinin biletleri Borusan Contemporary gişesinden ya da Biletixten temin edilebilir. Çocuk atölyeleri için alınan bilet ile bir ebeveyn ücretsiz giriş yapabilmektedir.