Blondie’nin İlham Verici Kariyeri Artık Çizgi Romanda

New York new wave sahnesinin sembol gruplarından Blondie’nin ilham verici kariyerini konu alan “Blondie: Against the Odds” adlı yeni bir çizgi romanın duyurusu yapıldı.

Blondie’nin, New York sanat ve moda dünyasındaki ikonik yükseliş hikayesini anlatacak olan kitap, Z2 Comics ile yapılan bir ortak çalışma.

Grubun Manhattan’ın 1970’lerdeki kötü şöhretli punk ve sanat dünyasında ortaya çıkışına değinecek kitap, ünlü çizgi roman sanatçısı John McCrea tarafından resmedildi ve Amanda Conner ve Jimmy Palmiotti tarafından birlikte yazıldı.

Conner’ın o dönem CBGB ve Max’s Kansas City gibi kulüplerde Blondie’yi izlediği ve bu yüzden onun Blondie’nin geldiği sahne ile olan ilk elden deneyimi çizgi romana kesinlikle otantik bir karakter kazandıracaktır deniliyor.

Büyürken (ve bugün hala büyük ölçüde), sevdiğim şeylerden birkaçı müzik, çizgi roman kahramanları, son derece havalı tarz ve kötü, vahşi ve tuhaf bir mizah anlayışı idi. Blondie tüm bunları bünyesinde barındırıyor ve onların müziğini dinlediğimde dans edemiyorum” diyen Connor şöyle devam ediyor,

Debbie Harry, gençken olmak istediğim süper kahramanlardan biriydi. Aslında, hala o olmak için büyümek istiyorum.”

Özel baskılarıyla birlikte yayına sürülecek kitabın bu sonbaharda okuyucuyla buluşması planlanıyor.

tr_TRTurkish