Black Tooth – Engulfed – Hellsodomy ile KüçükÇiftlik Bahçe’de Metal Fırtınası Esmeye Devam Ediyor

%100 Metal serisi metal müzik tutkunlarını açık hava konserleriyle buluşturmaya devam ediyor.

Geçen ağustos ayı sonunda Metalium, Sülfür Ensemble ve Diabolizer’in katılımıyla gerçekleşen ve müzikseverlerin unutulmaz bir metal akşamına tanık oldukları organizasyonun devamı arayı fazla açmadan geliyor.

Şehrin rakipsiz etkinlik merkezi KüçükÇiftlik Park’ın yeşil yüzü KüçükÇiftlik Bahçe’de %100 Metal: Black Tooth, Engulfed, Hellsodomy konseri gerçekleşecek.

Ankara çıkışlı Black Tooth 2004 yılının Kasım ayında Tuna ve Utku tarafından kurulmuş olup; Türkiye’nin ilk ve tek Southern Rock/Metal müzik grubu olma özelliğini de sahip. Grubun parçaları Avrupa’da 12 ülkede, Amerika’da 20’ye yakın eyalette popüler rock müzik istasyonlarında halen çalınmakta olup grup, Amerika’da türünün en büyük isimlerini bünyesinde barındıran Southern Metal Confederacy ve Southern Rock Society gibi oluşumların üyesidir. 2009 Haziran ayı başında Avrupa’nın en büyük festivallerinden biri olan Sweden Rock Festival’de sahne alan grup 2010 yılında da İstanbul İnönü Stadyumu’nda Metallica, Rammstein, Slayer vb. gruplar ile beraber Sonisphere Festivali’nde çalma başarısını göstermiştir. Grup 2011 yılı sonunda ilk albümü ‘’Drink Drive Go To Hell”i yayınlamıştır.

Kadıköylü Death Metal grubu Engulfed, 2010 yılında kuruldu. Kadrosu Decaying Purity, Burial Invocation, Hyperdontia ve Diabolizer üyelerinden oluşuyor. İlk EP’leri “Through The Eternal Damnation” 2012’de Hellthrasher Productions ve Me Saco Un Ojo Records tarafından yayınlandı. 2017’de ilk albümleri “Engulfed in Obscurity”; Hellthrasher Productions, Blood Harvest Records ve Messe Noire Productions tarafından yayınlandı. Son EP’leri “Vengeance of the Fallen“ ise 2020’de Me Saco Un Ojo Records, Dark Descent Records ve Extremely Rotten Productions tarafından yayınlandı. Yaklaşık 2 sene sonra sahnelere dönecek olan grup, son EP’lerini ilk kez canlı çalacaklar.

2011’de Kadıköy’de kurulan Hellsodomy, 2014 yılında çıkan “Masochistic Molestation” demosu ve 2015 yılında çıkan “Sodomy is Nigh” EP’sinin ardından 2016 yılında “Chaostorm” adındaki ilk full albümünü yayınladı. Yurt dışı ve yurt içinde pek çok konser ve festivalde sahne alan grubun son olarak 2019 yılı sonunda ikinci tam uzunlukta albümleri “Morbid Cult” yayınladı.

Kapılar açıldığında DJ setin başında İrem Küçükbulut Laneth’li bir setlist ile konser saatine kadar dinleyicileri hazırlayacak.

Program;

  • İrem Küçükbulut – 18:00
  • Hellsodomy – 20:00
  • Engulfed – 21:10
  • Black Tooth – 22:20

Biletler Hammer Müzik ve biletix‘te.

tr_TRTurkish