Black Mirror Yaratıcılarının Yeni Netflix Komedisi “Death to 2020”den İlk Fragman

Black Mirror yaratıcılar Charlie Brooker ve Annabel Jones’in, son 12 ayın değerlendirmelerini bir belgesel kurgusuyla ele alan, yıldızlarla dolu yeni Netflix projesi yaklaşıyor.

“Death to 2020” isimli yapımla ilgili, Aralık ayı başında paylaşılan şifreli tanıtım görselinin ardından ilk tam fragman bugün yayımlandı.

Her oyuncunun “2020’nin yıldızları olmuş insanların versiyonlarını” canlandırdığı yapımda Joe Keery, Kumail Nanjiani, Tracey Ulman, Cristin Milioti ve Diane Morgan gibi, Samuel L. Jackson, Hugh Grant, Lisa Kudrow ve Leslie Jones yer alıyorlar.

“Son birkaç ayda sadece bir saat bile haber döngüsüne ayak uydurduysanız, bu karakterleri tanımanız kaçınılmazdır” ifadesiyle öne çıkan karakterlerden bazıları şöyle: Bıkkın gazeteci (Samuel L. Jackson), uzman akademisyen (Hugh Grant), kapitalist CEO (Kumail Nanjiani), bitkin doktor (Leslie Jones), siyasi sözcü (Lisa Kudrow) ve internet aşığı (Joe Keery).

Netflix’ten gelen açıklamada, 2020 yılı için Black Mirror’ın yaratıcıları bile bunu yapamadı ifadesi kullanılırken, “ama bu ekleyecek küçük bir şeyleri olmadığı anlamına gelmez. Death to 2020, geçmiş ve belki de hala öyle olan korkunç yılın öyküsünü anlatan bir komedi olayıdır” sözlerine yer veriliyor.

Netflix’te 27 Aralık’tan itibaren gösterime girecek “Death to 2020”den ilk fragman aşağıda.

tr_TRTurkish