Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO), dünyanın önemli orkestralarıyla verdiği konserlerdeki başarısıyla dikkat çeken orkestra şefi Domingo Hindoyan yönetiminde, ünlü piyanist Zee Zee’ye eşlik edecek.

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO), baharın ilk günlerinde iki genç yıldızı müzikseverlerle buluşturuyor. 19 Nisan Perşembe akşamı İstanbul Lütfi Kırdar ICEC’te gerçekleşecek konserdeBİFO’yu, PhilharmoniaMozarteum, Suisse Romand ve Londra Filarmoni Orkestraları ile verdiği konserlerde ayakta alkışlanmış orkestra şefi Domingo Hindoyan yönetecek. Konserin solisti isePaavo Järvi’nin “tanıdığım en tutkulu ve dikkat çekici yeteneklerden biri” sözleriyle tanıttığı piyanist Zhang Zuo ya da daha çok bilinen adı ile Zee Zee olacak.

Almanya’daki eğitiminin ardından Asya ve Avrupa’da pek çok konser veren bol ödüllü Zee Zee, yoğun albüm çalışmasının yanında geçen sezon BBC Filarmoni Orkestrası ile BBC Proms’da da büyük beğeni topladı.

Domingo Hindoyan ise geçen sezonu Berlin Devlet Operası’nda yönettiği Tosca ile kapattı, 20. yüzyılın Rus müziğine olan yakınlığını ise Zürih’te yönettiği Stravinski baleleri ile göstererek olumlu görüşler aldı.

 Ayrıntılı bilgi için: www.borusansanat.com

RAM

BİFO & ZEE ZEE

19 NİSAN 2018 PERŞEMBE 20.00 İstanbul Lütfi Kırdar ICEC

DOMINGO HINDOYAN şef
ZEE ZEE piyano

RAHMANİNOV 2. Piyano Konçertosu, Do minör, Op. 18
PROKOFYEV 5. Senfoni, Si bemol Majör, Op. 100