Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO) Krzysztof Penderecki’nin Trompet Konçertinosu’nun ülkemizdeki ilk seslendirilişini gerçekleştirecek. 8 Şubat Perşembe akşamı düzenlenecek konserde Gürer Aykal yönetimindeki BİFO, trompet sanatçısı Gábor Boldoczki ve soprano Burcu Hancı’ya eşlik edecek.

Yirminci yüzyılın ikinci yarısından itibaren gündem belirleyen yapıtlarıyla kendi ekolünü yaratanKrzysztofPenderecki’nin dünya prömiyeri 2015 yılında yapılan Trompet Konçertinosu’nun ilk seslendirilişi 8 Şubat 2018 Perşembe akşamı BİFO ile Bir Prömiyer konserinde gerçekleştirilecek.

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’nın (BİFO) her sezon birbirinden özel yapıtları repertuvarına eklemesine vesile olan prömiyerler dizisi kapsamındaki konser, bestecilere ve esin kaynaklarına saygıyla oluşturulmuş özel bir program içeriyor. Konser, Alban Berg’in İlk Dönemden Yedi Şarkısı ile başlayacak ve ülkemizin umut vadeden şan sanatçılarından biri olan Burcu Hancı sahnede olacak. Prömiyerde ise trompetin dünyaca ünlü yıldızı Gábor Boldoczki’yi izleme fırsatı bulacağız. Çağdaş repertuvara olduğu kadar barok ve klasik döneme olan hâkimiyetiyle ilgiyle izlenenBoldoczki, bu konserde Mozart’ın Mi bemol Majör Konçerto’sunu da seslendirecek.

 

Ayrıntılı bilgi için: www.borusansanat.com

 

 

PROGRAM

BİFO İLE BİR PRÖMİYER

8 ŞUBAT 2018 PERŞEMBE 20.00 İstanbul Lütfi Kırdar ICEC

GÜRER AYKAL şef

GÁBOR BOLDOCZKI trompet
BURCU HANCI soprano

BERG İlk Dönemden Yedi Şarkı
PENDERECKI Trompet Konçertinosu*
MOZART Korno Konçertosu No. 4, Mi bemol Majör, KV 495
ŞOSTAKOVİÇ 9. Senfoni, Mi bemol Majör, Op. 70

* Türkiye prömiyeri