BİFO, 17 Aralık Perşembe, Gürer Aykal yönetiminde Bülent Yazıcı’ya eşlik ediyor

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO), 17 Aralık Perşembe günü saat 19.00’da Gürer Aykal yönetiminde Bülent Yazıcı’ya eşlik ediyor. Radyo konserleri devam ediyor! 

Onursal şefi Gürer Aykal yönetimindeki Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası, bu ay radyodan yayınlanacak üçüncü konserinde Vivaldi’nin çok sık dinleme fırsatını bulamayacağınız iki yapıtıyla huzurlarınızda olacak.  

Bu konserde, özellikle barok dönem yorumculuğundaki başarılarıyla ve albümleriyle tanınan Bülent Yazıcı’nın seslendireceği Do Majör Mandolin Konçertosu ve Re Majör Konçerto ile Vivaldi’nin iki farklı yaratım döneminden parlayan örnekler sunulacak. Konser, tüm zamanların en usta bestecilerinden Mozart’ın 33. Senfoni’si ile tamamlanacak.  

Aykal yönetimindeki Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’nın Bülent Yazıcı’ya eşlik edeceği konser, 17 Aralık Perşembe saat 19.00’da Borusan Klasik’te… Karnaval.com üzerinden yayın yapan Borusan Klasik’e internette karnaval.com/borusanklasikdinle adresinden, mobil ortamda iPhone (App Store), Blackberry (Blackberry App World), Nokia Symbian (Ovi Store) ve Android (Google Play Store) cihazlarınıza indireceğiniz “Karnaval” uygulamasıyla, iPad kullanıyorusanız yine App Store’dan indireceğiniz “Karnaval Radyo” uygulamasıyla dinleyebilirsiniz. 

RADYO YAYINI / Borusan Klasik 

BORUSAN İSTANBUL FİLARMONİ ORKESTRASI 

17 Aralık 2020 Perşembe 

19.00, Borusan Klasik 

Gürer Aykal şef 

Bülent Yazıcı mandolin 

VIVALDI Mandolin Konçertosu, Do Majör, RV 425 

VIVALDI Mandolin Konçertosu, Re Majör, RV 93 

MOZART 33. Senfoni, Do Majör, KV 319  

What's your reaction?

tr_TRTurkish