Behemoth Solisti Nergal’ın “Me and That Man” Projesinden Yeni Şarkı “Angel of Light”

Behemoth kaptanı ve solisti Nergal’in yan projesi Me and That Man’in, gelecek yeni stüdyo albümünün yeni single’ı paylaşıldı.

Myrkur sahne ismiyle tanınan Amalie Bruun’un vokalde yer aldığı yeni şarkı “Angel of Light”, Napalm Records aracılığıyla 19 Kasım’da dinleyiciyle buluşacak “New Man, New Songs, Same Shit, Vol. 2.” İsimli albümden duyduğumuz ikinci kayıt oluyor.

Geçen ay sonu albüm duyurusuyla birlikte çıkış şarkısı “Got Your Tongue” yayımlanmıştı.

Yeni single ile ilgili olarak Nergal, “İşte ‘Işık Meleği’! Bu şarkı belki de repertuarımızdaki en uğursuz ve karanlık Americana’dır. Müziğimizle sık sık küçük bir gülümseme ve göz kırpmamıza rağmen, bu bizim kendi meleğimiz Myrkur’dan Amalie tarafından sunulan saf Luciferian ihtişamıdır” diyor.

Amalie Bruun ise bu ortak çalışmayı, “Gölge tarafından tutsak edilmiş bir kadın rolünü oynadığım bu şarkı ve videoda Nergal ile iş birliği yapmaktan heyecan duyuyorum. Çıkış yolları arar ve rehberlik ve rahatlık için ‘Işık Meleği’ne döner” sözleriyle özetliyor.

Gotik blues/Amerikana tarzlarına dalış yapan ve son dönemin mühim black metal figürlerinden Nergal’ın farklı bir yanını kulaklarımıza taşıyan Me and That Man, bu albümüyle de önceki albümde olduğu gibi çok sayıda müzisyenin katılımıyla tam bir kolektif anlayışıyla selamlıyor dinleyiciyi.

Mart 2020’de yayımlanan “New Man, New Songs, Same Shit, Vol. 1”in izinden ilerleyen albümde yer alan isimler arasında Lamb of God’dan Randy Blythe, eski Iron Maiden vokalisti Blaze Bayley, Exodus gitaristi Gary Holt, Devin Townsend, Myrkur, Arch Enemy’den Alissa White-Gluz, Abbath, Myrkur ve Ulver’den Kristoffer Rygg dikkat çekiyor.

tr_TRTurkish