Bayern Münih, internet kısıtlamalarını aşmak ve daha geniş kitlelere ulaşmak için alternatif bir internet sitesi yaptı

Alman futbol devi Afrika, Orta Doğu ve Asya’da dijital büyümeyi önemsiyor. Bayern Münih, bu amaçla, zayıf internet bağlantıları için optimize edilmiş bir internet sitesi hizmetini başlatan dünyadaki ilk spor organizasyonu oldu.

Yeni site, lite.fcbayern.com’da, kulüple ilgili en son haberler, içeriğin grafik sunumunu düşünmeden, sade ve etkin bir şekilde sunmaya odaklanacak. Başlangıçta Almanca, İngilizce ve İspanyolca dillerinde yayınlanacak makaleler, yeni platformun düzenine göre sayfada kronolojik olarak gösterilecek.

Bayern, yeni internet sitesinin insanların ağırlıklı olarak eski cep telefonları kullandığı ve zayıf internet bağlantıları ve kısıtlamaları yaşadıkları yerlerde daha iyi hizmet vermelerine yardımcı olacağını düşünüyor. Kulüp, platformun mevcut internet sitesiyle, mobil uygulamalar veya sosyal medya aracılığıyla ulaşılamayan insanlarla bağlantı kurmanın, özellikle Afrika, Orta Doğu ve Asya’daki hayranlara odaklanmanın mümkün olacağını da ekliyor.

Bayern Münih, ayrıca yeni platformun, kırsal bölgelerde yaşayan taraftarlar ve toplu taşıma araçlarında seyahat edenler için ana internet sitesine hızlı ve işlevsel bir alternatif sunmasını bekliyor. Sitede ayrıca, görmek engelli taraftarlar için seslendirme hizmeti de var.

Fotoğraf: Octavio Passos/Getty Images

sporttechie.com

tr_TRTurkish