Balamir Nazlıca’nın Yeni Şarkısı “The West Coast” Yayında

2000’li yıllar İstanbul bağımsız sahnesine damgasını vuran elektronik müzik projesi Soaked’un baş şarkı yazarı ve vokalisti Balamir Nazlıca’nın, Angels Coming EP’sinin ardından müthiş bir kreatif kadro ile hazırladığı yılın ikinci teklisi “The West Coast” 6 Ağustos tüm müzik platformlarında yerini aldı.

Şarkı, toplamda 4 parçadan oluşacak ve 2021’in son çeyreğinde piyasa sürülecek olan “West Coast” adlı EP’nin ikinci single’ı oluyor. Gelecek kısaçalardan çıkan ilk kayıt Haziran ayında yayımlanan “Wave Goodbye” olmuştu.

Müzik üretimi ile sınırlanmayan Balamir, müziğine karşı olan özeni aynı şekilde görsel çalışmalarına da yansıtıyor. Şarkının kapak tasarımı ise Tuğrul Şalcı ve Tuğçan Ündemire ait.

Soaked‘un temellerinden biri olan İngilizce üretim ve evrensel iletişim arzusu “The West Coast” teklisinde hayat bulmaya çalışıyor. Aşk, ölüm ve hayata tanıklık eden “The West Coast”, Balamir’in çok büyük hayranı olduğu Nietzche’den taşıdığı gizli alıntılarla, sözler arası keşiflere devam ediyor.

“The West Coast” ve EP’nin diğer yayınlanacak parçalarının temel özelliği ‘Kaçış’ teması üzerine kurulu olmaları.

“The West Coast”ın videosu, film endüstrisinin büyük ustalarından Charles Emir Richards’ın görüntü yönetmenliğinde hazırlanıyor.

tr_TRTurkish