ALQA ve Alper Ulus İş Birliğinden Sinematik ve Güçlü Bir Şarkı: “bilseydim”

ALQA (Alka), alternatif sahnenin önemli figürlerinden biri olmaya aday ve aralık ayında yayımlayacağı 15 şarkılık “Kaotik” isimli ilk albümünün çıkış şarkısı olarak “bilseydim”i seçti.

Bu dikkat çekici eser, 15 Eylül Cuma günü Los Angeles merkezli yapım şirketi U Records etiketiyle ve Ulus Müzik iş birliği ile tüm dijital platformlarda video klibiyle birlikte dinleyiciyle buluştu.

ALQA, (Canan Syrell Günçer) iki yıldır üzerinde çalıştığı konsept albümünün dinleyiciyle buluşmasının ilk adımını “bilseydim” ile atıyor ve aralık ayına kadar her ay yeni çalışmalarını dijital dünyada paylaşacağını söylüyor.

“bilseydim” şarkısı, ALQA ve Alper Ulus’un birlikte bestelediği ve düet yaptığı ilk eserleri. Bu şarkı, hayatları teğet geçmiş iki insanın hikayesini anlatıyor. Şarkının düzenlemesi tamamen ALQA’ya aitken; Alper Ulus, prodüktörlüğünün yanı sıra şarkının video klibi için hikâyeyi yazıp yönetmenliğini üstlendi.

Albümün mastering’i, Oppenheimer, Metallica, Game of Thrones gibi projelerle tanınan Los Angeles, California merkezli Lurssen Mastering stüdyolarında Reuben Cohen tarafından yapıldı.

“bilseydim,” piyano, vokaller, ses efektleri, yaylılar, vurmalı ve bakır nefesli enstrümanlarla sinematik öğeler taşıyan atmosferiyle ulaşıyor kulaklarımıza. Aynı zamanda synth işlemeleriyle elektronik bir dokunuş katılarak, hüznün yanı sıra güçlü ve heybetli ruh hali de dinleyiciyi yakalıyor. ALQA’nın bu müzikal deneyimi, dinleyicilere unutulmaz bir deneyim sunmayı hedefliyor.

tr_TRTurkish