Geleneksel sirklerde hayvanlar ne yazık ki yaşamlarının çoğunda kafeslerde tutulur, doğalarına aykırı pek çok davranış ve hareketi yapmak için şiddet içeren, acı verici bir “eğitimden” geçmek zorundadırlar. Neyse ki günümüzde sirkler ve canlı hayvan şovları pek çok insan tarafından boykot edilmekte ve bu sayede sayısız hayvanın hayatı kurtulmaktadır.

Bazı ülkeler,  – Hollanda, İrlanda ve Meksika gibi –  sirklerde vahşi hayvanların kullanımını yasaklamıştır. Bununla birlikte, Almanya’da Sirk Roncalli olarak bilinen bir sirk, gösterilerini devam ettirmek için konuya daha yaratıcı bir yaklaşım getirdi ve gerçek hayvanlar yerine hologramlar kullanmaya başladı.

Circus Roncalli ilk olarak 1976’da hayvanları kullanarak insanları eğlendirmeye başladı; Ancak bugün, organizatörler eski yaklaşımlarından uzak ve eğlence endüstrisinde hayvan zulmüne karşı savaşında fütüristik hologram yaklaşımının öncüleri oldu. Gezici şovlar hala gerçek akrobatlar ve ateş gösterisi gibi atraksiyonlar içeriyor olsa da hayvanların hiçbiri gerçek değil. Bunun yerine, Roncalli  360 ° 3D sanal görüntüleri yansıtıyor.

Hologram Circus Animals Roncalli Circus
Hologram Circus Animals Roncalli Circus
Hologram Circus Animals Roncalli Circus
Hologram Circus Animals Roncalli Circus

mymodernmet.com