Alice in Chains’ten Jerry Cantrell Yeni Solo Albümünü Duyurdu ve Çıkış Şarkısını Paylaştı

Alice in Chains şarkıcı-gitaristi Jerry Cantrell, 19 yıl aradan sonra gelecek ilk solo albümünü duyurdu ve çıkış şarkısını paylaştı.

“Brighten” isimli albümden kulaklarımıza ulaşan ilk şarkı “Atone” olurken, albüm 29 Ekim’de piyasaya sürülüyor.

Cantrell, Rolling Stone aracılığıyla yeni şarkının prömiyerini yaptı ve şarkıyı şu şekilde tanımladı:

“Ennio Morricone müziklerinin ve Sergio Leone filmlerinin bir hayranı olarak, biraz kanun kaçağı havası var, havalı bir psikopat köylünün ayak sesleriyle.20 yıldan fazla bir süredir kafamda dönüp duruyor, beni rahatsız ediyor. Bazen iyi bir fikrin en iyi şeklini bulması biraz zaman alır. ‘Atone’ için durum böyleydi.”

Gelecek albümde Greg Puciato (The Dillinger Escape Plan), Duff McKagan (Guns N’ Roses), Gil Sharone (Team Sleep), Abe Laboriel Jr. (Paul McCartney), Tyler Bates, Michael Rozon, Vincent Jones, Jordan Lewis, Lola Bates ve Matias Ambrogi-Torres gibi etkileyici bir müzisyen kadrosu bulunuyor.

Cantrell, ortak çalışma hakkında ise şunları söylüyor, “Çok sayıda müzisyenin çaldığı eski bir 70’ler kaydı gibiydi. “Yani bir grup değil. Daha önce birlikte çalıştığım Duff, Tyler ve Gil gibi arkadaşlarımla birlikte daha önce hiç sahip olmadığım bir grup insanla müzik yaptım.”

Yapımcılığını Cantrell, Tyler Bates ve Paul Fig’in üstlendiği dokuz şarkılık albüm, Elton John’a saygı duruşu niteliğinde “Goodbye” şarkısının yorumuyla sona eriyor.

“Brighten”, Cantrell’in Haziran 2002’de piyasaya sürülen son solo albümü Degradation Trip” sonrası ilk solo albümü oluyor. Alice in Chains’in son albümü “Rainier Fog” ise 2018’in Ağustos ayında dinleyiciyle buluşmuştu.

Aşağıda çıkış şarkısı “Atone”nin klibi ve albüm şarkı listesini bulabilirsiniz.

Jerry CantrellBrighten” şarkı listesi:
01. Atone
02. Brighten
03. Prism of Doubt
04. Black Hearts and Evil Done
05. Siren Song
06. Had To Know
07. Nobody Breaks You
08. Dismembered
09. Goodbye (Elton John cover)

tr_TRTurkish