Adnan Karaduman ve Serkan Sönmezocak’tan “Fifty Fifty” Yayında

Adnan Karaduman ve Serkan Sönmezocak’ın “Fifty Fifty” isimli albümü dinleyiciyle buluştu.

Sekiz şarkıdan oluşan enstrümantal albümde; Serkan Sönmezocak tarafından oluşturulmuş bir stil ve düzenleme anlayışı üzerinde ahenkle dans eden Adnan Karaduman’ın eşsiz keman tınısını ve icra tarzını, bazen ağlatıp bazen de gülümsetirken duyuyoruz.

80’li yılların müzik dokusunu, günümüz elektronik müzik anlayışına ait renkleri, etnik müzik tarzlarının yerel ve özgün lezzetlerini, dinlendirici ve ilham verici müziklerin dokunuşlarını, hepsini bir arada albümde duymak ve hissetmek mümkün.

Yaklaşık on yıl önce fikirleri yeşeren albümün bestelerinin ve tarzının oluşumu, demlenmesi uzun bir sürecin sonucu. Kayıt ve düzenlemeleri son iki yıla yayılan albüm, ülkemizin çok değerli müzisyen ve teknik ekibinin katkılarıyla birlikte tamamlandı.

Ülkemizde ve dünya müziğinde sayısız albüme aranjör ve besteci olarak imza atıp, birçok önemli sanatçıya tuşlu çalgılarda eşlik eden Serkan Sönmezocak ve ülkemizin dünya çapındaki keman virtiözlerinden Adnan Karaduman’ın, “Fifty Fifty” isimli albümü Nisan 2021’de, Radox Music Production etiketiyle tüm dijital platformlarda yerini alarak müzikseverlerin beğenisine sunuldu.

tr_TRTurkish