AC/DC’den Olası Bir Turne Habercisi “Hazır mısınız?” Mesajı

AC/DC, grubun sekiz yıl sonra çıkacağı ilk turne tarihlerinin duyurusunu yapmak üzere gibi görünüyor.

Grubun resmi sosyal medya kanalları, 1990 tarihli “The Razors Edge” albümünde yer alan aynı adlı AC/DC şarkısının müziği eşliğinde, grubun ikonik logosundaki şimşeğin ekranda “ARE YOU READY” sözcükleri belirmeden önce yanıp söndüğü gizemli bir fragmanla güncellendi.

Paylaşımdan bu yana ise hayranlar, grubun yaklaşan bir turneyi duyuracağına dair spekülasyonlar üretmekte gecikmedi.

Eğer bu söylentiler doğru çıkar ve grup İngiltere ve Avrupa’da konser vereceğini açıklarsa, Axl Rose’un grubun solistliğini yaptığı Haziran 2016’da Düsseldorf Espirit Arena’da verdikleri konserden bu yana kıtadaki ilk konserlerini vermiş olacaklar.

Ayrıca 7 Ekim’de Indio, Kaliforniya’daki Power Trip festivali ile geri dönüşlerini gerçekleştirmelerinden bu yana ilk konserlerinden bazıları olacak. Grubun festivaldeki konserinde Brian Johnson ve Cliff Williams’ın kadroya geri döndüğü 24 şarkılık dev bir set yer almıştı.

Efsanevi grubun 2024’te bir dizi canlı konser vereceğine dair söylentiler ise ilk olarak kasım ayında Münih Belediye Başkanı Dieter Reiter’in bir muhabire AC/DC’nin 12 Haziran’da şehrin Olimpiyat Stadyumu’nda sahne alacağını yanlışlıkla ağzından kaçırmasıyla ortaya çıkmıştı. Kısa bir süre önce de grubun bu yıl Brezilya’da bir turne düzenleyeceği bildirilmişti.

Acaba bir mucize olur da bu olası turne duyurusunda Türkiye’de turne kapsamına eklenir mi?

Ne dersiniz?

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

tr_TRTurkish