5R – Rotka Ajanda’dan Haftanın 5 Etkinliği

İstanbul’da Şubat ayının ilk haftasında sanatseverler için pek çok seçenek mevcut. Yasemin Göksu uzun bir aradan sonra KadıköySahne’de sevenleriyle buluşurken Babylon Bob Marley’in doğum günü kutlamasına ev sahipliği yapıyor.

Rotka Ajanda’nın seçtiği haftanın 5 etkinliği şu şekilde:

Thom Pain Gri Sahne’de

Will Eno’nun Pulitzer Drama finallerine kalan oyunu “Thom Pain”, şubat ayında GRİ Sahne’de…

Will Eno’nun 2005 yılında Pulitzer Drama finallerine kalan oyunu Thom Pain hiçbir şey üzerine tek kişilik bir oyun. Bağlantısız gibi görünen ve sürekli yön değiştiren monologlardan oluşan oyunda Thom Pain’in arı kazası, köpeğinin ölümü ve bir kadınla yaşadığı aşka dair anılarını dinlerken, Thom’un, kendimizin ve haliyle modern insanın çöküşüne ve her şeye rağmen devam etme çabasına tanık oluyoruz.

Thom Pain kendi korkularını sorgularken aynı zamanda sizinkileri de sorguluyor. Hayatın bir anlamı olmasını istiyor. Hayatının kalıntılarını kendisi ve seyirciler için bir kurtuluşa, değerli bir şeye dönüştürmeyi umuyor.Thom sonunda bir çıkış yolu bulabilecek mi? Biz bir çıkış bulabilecek miyiz?

Tarih: 03 Şubat 2016 20:30

Yer: GRİ Sahne, İstanbul

Yasemin Göksu Kadıköy Sahne’de

Yasemin Göksu, dört yıl gibi uzun bir aradan sonra bir konsept albümle 04 Şubat’ta KadıköySahne’de yeniden dinleyicileriyle buluşuyor.

Yasemin Göksu, 1994 yılında başladığı müzikal serüvenine beşinci albümü ‘Âh’ ile devam ediyor. Sanatçı, yeni albümü ‘Âh’da sesiyle derinlere dokunuyor. Albüme emek, ses, renk verenler arasında, müzik, tiyatro, sinema, edebiyat dünyasından tanıdığımız ve sevdiğimiz pek çok isim var. Anadolu Müzik etiketiyle yayınlanan albüm, Şebnem Sönmez’in seslendirdiği, Haydar Ergülen imzalı ‘Anne’ şiiri ile açılıyor. Albümdeki 15 eser arasında kulaklarımızda yer etmiş sevilen şarkıların yanı sıra, ilk kez dinleyiciyle buluşacak çok güçlü yeni ezgiler de var.

Tarih: 04 Şubat 2016 22:00

Yer: KadıköySahne, İstanbul

Masterpiece – Amedeo Modigliani

Sanat, müzik ve keyfin bir arada olduğu Masterpiece etkinlikleri devam ediyor.

“Sanat, müzik, keyif… Keyifli bir ortamda güzel müzikler eşliğinde, sonunda kendinizi bile şaşırtacak tablolar yapabilirsiniz. Daha önce resim yapmış olmanıza gerek yok, hatta yapmamışsanız çok daha keyifli olabilir. Masterpiece bir resim kursu değil, resim ile dolu 3 saat geçireceğiniz bir keyif seansı. Sonunda evinize, ofisinize götürüp asabileceğiniz, arkadaşlarınıza hediye edebileceğiniz size ait eserleriniz olacak.

Tarih: 05 Şubat 2016 19:00

Yer: Masterpiece, İstanbul

Bob Marley’in Doğum Günü Kutlaması Babylon’da

Sevginin ve barışın temsilcisi Bob Marley’in 71. doğum günü, her yıl olduğu gibi 6 Şubat’ta Babylon’da kutlanacak!


Yıllar boyunca büyük kitleleri peşinden sürükleyen, özgürlüğe, sevgiye ve hayata tutkusunu efsanevi sözlerle ifade eden Bob Marley’in şarkıları, 71. doğum yıldönümünde hep beraber söylenecek.  Sattas, Ras Memo, Come Again ve Osman Osman bu özel gecede Bob Marley için çalacak. Babylon’da bir gelenek haline gelen Bob Marley Doğum Günü Kutlaması bu sene de oldukça renkli geçecek.

Tarih: 06 Şubat 2016 20:00

Yer: Babylon Bomonti, İstanbul

Özge Fışkın Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde

Özge Fışkın, iki albümünden en sevilen şarkılarını seslendireceği konserle 5 Şubat’ta Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde…

Özge Fışkın, müzik yolculuğuna üniversite yıllarında kurduğu farklı müzik gruplarıyla başladı. Bu gruplar içinde en uzun soluklu olanı Ankara’da kurduğu Fender Blenders adlı grup oldu. 2003’te Eurovision şarkı yarışmasında Sertab Erener’in birincilik kazandığı ekipte dansçı ve geri vokal olarak Türkiye’yi temsil etti. 2007’de “Kilitler” adlı ilk solo albümünü çıkardı ve solo kariyerine pek çok konserle devam etti. İkinci albümü “Bir Avuç Fotoğraf”, 2012’nin ilk yarısında müzikseverlerle buluştu. Prodüktörlüğünü Demir Demirkan ve Sertab Erener’in üstlendiği albümün çıkış şarkısı, albümle aynı adı taşıyan “Bir Avuç Fotoğraf”…

Tarih: 05 Şubat 2016 22:30

Yer: Beyoğlu Hayal Kahvesi, İstanbul

What's your reaction?

tr_TRTurkish