Lalalar Benzersiz Performansıyla 4 Eylül’de Küçükçiftlik Bahçe’yi Dans Pistine Çevirecek

Anadolu ezgileri ve 70’lerin arabesk ruhunu, fütüristik ve saykodelik sound’larında harmanlayan Lalalar, 4 Eylül Pazar akşamı KüçükÇiftlik Bahçe sahnesinde!

Son dönemde alternatif sahnenin en başarılı canlı performanslarına imza atan üçlü, KüçükÇiftlik Bahçe Olduğu Gibi Sunar konserleri kapsamında KüçükÇiftlik Park’ın yeşil yüzünü bu defa dans pistine çevirecek. Konserin açılışında ise alternatif rock ve hip hop müziğini başarıyla harmanlayan genç müzisyen KUM sahnede olacak.

Sahnenin açılışını ise DJ Badmenfell yapacak. URU organizasyonuyla düzenlenen konserin biletleri Biletix ’te!

Memleket müzik sahnesinin en güçlü seslerini, şehrin güzel insanlarıyla buluşturan KüçükÇiftlik Bahçe Olduğu Gibi Sunar konserleri, 2019’dan bu yana yerli ve bağımsız müzik sahnesinin en iyi isimlerine yer veriyor. Yemyeşil huzurlu bahçe ortamıyla şehrin merkezinde ama karmaşasından uzak bir kaçış noktası sunan KüçükÇiftlik Bahçe’de İstanbullular çimlerin üstünde iyi müziğin, lezzetli yiyecek ve içeceklerin, açık havanın tadını çıkarıyorlar.

Ali Güçlü Şimşek, Barlas Tan Özemek ve Kaan Düzarat’tan oluşan Lalalar, 2019’da yayımladıkları İsyanlar teklisiyle yerli saykodelik sahneye hızlı bir giriş yaptı. 70’lerin arabesk ruhunu fütüristik bir yaklaşımla bugüne taşıyan grup, sound’unda sinematik Retro basları, elektronik beat’leri, özgün vokalleri ve güçlü kirli gitarları, Anadolu ezgilerinin nostaljik öğeleriyle buluşturuyor. 2019’dan bu yana Yalnızca Ölü Balıklar Akıntıyı Takip Eder, Mecnundan Beter Haldeyim, Hata Benim Göbek Adım, Ninja Partisi, Abla Deme Lazım Olur ve Yamyam gibi birçok teklisini dinleyicisiyle paylaşan Lalalar, canlı performanslarıyla da dans pistinin iddialı isimleri arasına girdi. Mayıs 2022’de Bi Cinnete Bakar isimli ilk albümlerini yayımlayan grup, elektronik, saykodelik, funk ve rock türlerinin ırmaklarında hem Türkiye’de hem de dünya sahnesinde adından söz ettirmeye devam ediyor.

1997 İzmir doğumlu KUM, 14 yaşında yatılı okumak için gittiği İngiltere’de alternatif rock, post punk ve trap öğelerini harmanlayan deneysel Soundcloud Rap topluluklarında yer alarak farklı isimlerle mixtape’ler yayımladı. 2021’de yayımladığı Düşmanlarıma adlı parçası viral olan müzisyen, alternatif rock ve hip hop türlerini yerel bir ruhla harmanladığı Türkçe şarkılarına odaklanıyor. 2022’de Keyfe Keder, Küstüm, Yalnız, Barda gibi çok sayıda tekli çıkaran KUM’un Frozen Clouds grubuyla birlikte yaptığı ve klibinin yönetmenliğini de üstlendiği eğlenceli şarkısı Bazen ise Ağustos 2022’de dinleyicilerle buluştu.

URU organizasyonuyla gerçekleşecek konserin biletleri Biletix ’te!

tr_TRTurkish