Veri odaklı spor ajansı Two Circles tarafından yayınlanan rakamlara göre, İngiltere’deki spor etkinliklerine katılımdaki artışın arkasında gençler var.

Londra’nın Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’na ev sahipliği yapmasından bu yana 16-24 yaş aralığındaki bilet alıcıları, son altı yıl içinde artış göstererek % 15’ten % 23’e ulaşmış. Aynı dönemde, İngiltere’de spor katılımının bir önceki yıla göre ortalaması % 2,8 artış gösteriyor.

2018’de, İngiltere’deki spor etkinliklerine toplam katılım 74.6 milyona ulaşacak, bilet ve ağırlamadan gelen satış gelirleri ekonomiye 1,9 milyar sterlin katkıda bulunacak.

2012’ye göre 2018’de 11,5 milyonluk bir artışa işaret ediliyor ve İngiltere’de “boş zaman ekonomisinin” aynı dönemdeki büyüme oranı  % 17.

Two Circles, İngiltere’deki spor hak sahipleri adına, sadece 2018 yılında, bir milyardan fazla davranış, tutum ve satın alma verisini işledi.

Raporda, diğer önemli bulgular arasında, 2018’de İngiltere’deki üç yetişkinden birinin en az bir tane profesyonel spor etkinliğine katıldığını gösteren bir açıklama da var.

Two Circles, ekonomik baskılara rağmen, spor etkinlikleri pazarının önümüzdeki on yıl içinde büyümeye devam edeceğini öngörüyor. Ajansın yapay zekâ destekli modelleme araçları, İngiltere’de katılımların 2019 yılında 77 milyonu geçeceğini gösteriyor.

sports industry group